Волинь
Дорогами стародавніх магів та чарівників: містична вело подорож Київщиною
2 дні
Вид картинка
Київська область
забронюй місце
 
Ім’я
Введите имя
Введите номер телефона
Введен недействительный тип данных
Введен недействительный тип данных

Містика... аномалії... Кожний з вас, так чи інакше, перетинався з ними у своєму житті. Київ з його околицями – дуже стародавнє та загадкове місто, переповнене таємницями та містикою.

Навіть якщо ви закоренілий песиміст чи скептик, навіть якщо ви впевнені, що ніколи не перебували поруч з нез'ясовним - ви помиляєтеся, а якщо не хочете вірити мені, продовжуйте не вірити, але в цій дводенній велоподорожі ви, можливо, згадаєте - чому у дитинстві так боялися темряви ...

 

Що нас чекає:

  • почнемо ми з самого моторошного місця - Лисої гори, де відвідаємо діюче капище язичників-рідновірів і побачимо підземні потерни Лисогірського форту;
  • доторкнемося до порталів Голосіївського лісу, де за переказами жили лісові чарівники - Волхви. Найсміливіші з нас, зможуть зануритися в купальню послідовників містичного культу Порфірія Іванова - останнього Волхва з надлюдськими можливостями, що мав вплив на сили природи;
  • відвідаємо печери Китаївської пустині;
  • не встигнемо зрозуміти як опинимося на загубленому Хуторі Вільному з відвідуванням Гнілетських печер та Гадючого яру;
  • містичний вечір під зірками, зустріне нас на вершині гори колись давньослов'янської фортеці «Кругле городище», де весняним ранком, ми отримаємо порцію задоволення від туманних пейзажів перших променів сонця;
  • пошуки печери з кажанами, оленяча еко-стежка Придніпровського заповідного лісу, споглядання покритого таємницями затопленого тунелю під Дніпром, а також загадковий Жуків острів стануть гідним завершенням вашого «mystical weekend»

 
Загальний кілометраж подорожі за два дні: 60 км. 40% грунт, 60% асфальт.

 

Даний маршрут був розроблений учасником школи гідів Всюдихода в якості випускного іспиту.

 
Маршрут підходить для новачків, але дуже бажаний досвід поїздок на велосипеді від 50 км в день. Чорти і відьми в 21 столітті ховаються в досить затишних куточках, тому нам доведеться підкорити кілька спусків і підйомів (але всі вони не затяжні і там як правило, не велосипед везе вас, а ви його, пішки).

 

отримай консультацію
 
Ім’я
Введите имя
Введите номер телефона
Введен недействительный тип данных
Введен недействительный тип данных

Маршрут

День 1 - 30 км

Від відьминої до парадромної гори


Вранці ми зустрічаємося на автостанції Видубичі, звідки здійснимо підйом на "Лиску", як називають це місце в народі. "Славиться" вона не тільки численними легендами про відьом, які люблять збиратися тут на свої шабаші, а й речами не менш моторошними. Багато киян до сих пір вважають за краще обходити це місце стороною - і на те, виявляється, є абсолютно об'єктивні причини. Ще в дохристиянські дні тут був язичницький, релігійний центр. Послідовники жерців (волхви) і зараз проводять тут всілякі ритуали (спеціальні пісні перед священним дубом, жертвопринесення, священні багаття), які можливо побачимо і ми, відвідавши чинне капище. Також заглибимося в збережені тунелі Лисогірського форту, який вибухнув у 1918 році, зруйнувавши частину Печерська.

 

Новый рисунок 1

 

Голосіївська пустинь - наша наступна зупинка. На цій території за переказами жили лісові чарівники – Волхви. Вперше Волхви згадуються в літописі 912 року в зв'язку з повідомленням про передбачення одним із них смерті київського князя Олега. З поширенням християнства на Русі Волхви зазнали гонінь з боку держави, оскільки володіли надлюдськими можливостями. За однією з легенд за часів гоніння 300 волхвів через вогонь пішли в інший вимір в місці сили (переходу) в Голосіївському лісі, яке ми відвідаємо. Внизу знаходиться купіль в якій здійснюють обряд купання послідовники надлюдини Порфирія Іванова. Недалеко від купелі знаходиться Голосіївський монастир, відновлений після його закриття і розграбування в 1926 році. Саме місце на якому він знаходиться - місце сили, інакше монастирі не будували. Неподалік жила матушка Аліпія і старець, який знав стародавні обряди та вмів розмовляти з тваринами.

Після цього пройдемо до другого цікавого місця, відчуємо його енергію. Для посилення ефекту взаємодії з місцями сили бажаючі можуть зануритися в купіль.

 

Новый рисунок 2

 

Сьогодні ми з вами також відвідаємо Китаївську пустинь - місце, де оживають легенди! Монастир відомий тим, що саме тут похований монах Досифей, який насправді ... був жінкою. Весь той час, яке «старець-самітник» прожив в чоловічому монастирі, ніхто не знав його таємниці. Місце це древнє, містичне, святе і таємниче. Якимось неймовірним і таємничим чином воно пов'язане з орденом Тамплієрів.

Ми з вами відвідаємо печерний монастир XVI століття. Але на цьому загадки монастиря тільки починаються, ще більш неймовірною таємницею! Виявляється, над територією Київського Афону (так називають цей монастир) літають примари ченців!

 

Новый рисунок 3

 

Далі, ми поїдемо на південь. Не тільки Лиса Гора відома на весь світ. І, звичайно ж, не тільки на ній відбуваються містичні речі. Не можна обійти увагою Вільний хутір. Мало кому відомо, що в пагорбах Вільного хутора розташований стародавній підземний монастир, який ми відвідаємо зі спеціальною екскурсією.

 

Новый рисунок 4

 

На шостий рік після заснування Києво-Печерської Лаври в лісах під Києвом (Обухівський напрямок) стали серед білого дня з'являтися білі істоти, схожі на привидів. Вони вбивали самотніх подорожніх і не чіпали тих, хто йшов групами. Проти них були два символи - один виготовляли знахарі (шість прямих і коло) - інший виготовляла церква за допомогою християнського таємного знання - хрести з черепом і крилами. Через декілька років привиди потрапляли на землю - прямо серед білого дня, стали звиватися в судомах і розчинилися у повітрі.

Далі літописи повідомляють, що православною церквою був відкритий секрет «привидів» і керівництво церкви розпорядилося побудувати підземний монастир. Монастир цей був повністю ізольований від зовнішнього світу. Жоден чернець ніколи не виходив з підземелля, тільки хіба що для розвантаження підведення з борошном. Чим займалася братія і чим пояснити режим суворої секретності навколо підземних ченців. Очевидно, значимістю таємниці, яку вони зберігали.

 

Новый рисунок 5

 

Пройдемося ми і місцями Чорного лісу з його древнім городищем і великим Ходосіївським озером, який ось уже понад 70 років вартує ДОТ на воді. Тут і пообідаємо.

Із задоволенням виберемося на місце нашої ночівлі - гору "Кругле городище", місце колишньої давньослов'янської фортеці. Тут, на найвищому місці гори нас чекає безліч цікавих розповідей і легенд, а також нічна або ранкова прогулянка до печери в пошуках кажанів.

Тут, на горі, ми поставимо табір і будемо відпочивати, куштуючи гарячю вечерю, приготовану на пальниках.

 

Новый рисунок 6

 

День 2 – 30 км

Досліджуючи Жуків острів

Якщо нам пощастить, на ранок, крім шикарного світанку зможемо споглядати неймовірні польоти дельта та парапланеристів.

 

Новый рисунок 8

 

Сьогоднішній день ми з вами почнемо з піших відвідин сучасного аутлет-містечка у голандському стилі, який нагадує селище часів графа Дракули.

 Новый рисунок 9

 

Ми проїдемося заповідним лісом, еко-стежкою, вздовж притоки Дніпра, найдовшою з малих річок Києва - Віти, де постараємося зустріти місцевих мешканців - косуль, бобрів та червонокнижних птахів.

 

Новый рисунок 10

 

Далі, будемо потроху повертатися в сторону Києва, правда через Жуків острів, відвідавши ще один цікавий об'єкт - пляж, де зможемо пообідати на косі прямо посередині Дніпра, а потім - відвідаємо тутешнє містичне місце - затоплений тунель 1940-х років, який з'єднував лівий та правий береги Києва.

 

Новый рисунок 11

 

Побродивши ґрунтовими доріжками острова, крізь містки та «незайманий» асфальт виїдемо в Корчувате. Ще 10 хвилин неспішного руху і ми фінішуємо на Видубичах.

 

Новый рисунок 12

 

Будемо раді провести разом з вами незабутній вікенд!

Вартість

Вартість участі у нашій веломандрівці: 0 грн.

 

У вартість входить: 

  • супровід інструктора і веломеханіка
  • групове спорядження (групова медична аптечка, вело-аптечка)

 


У вартість не входить:

 

  • Особисті витрати
  • Харчування

Спорядження

Спорядження Коментар
Велосипедне
Велосипед Справний велосипед. Особливо перевірити гальма, стан спиць, змастити ланцюг.
Велошолом Велошолом має бути вашого розміру з гарною вентиляцією
Велобагажник (не консольний!) Звичайний для велосипеда з ві-брейками, дисковий для дискових велосипедів. У вашого велосипеда мають бути кріплення для багажника.
Велобаул 35-55 л Одно- чи трьохоб'ємний. Бажано щоб зверху можна було прикрутити каремат.
Рейнкавер на наплічник та баул Дощовик для ваших сумок (часто йде в коплекті з баулом та наплічниками)
Задня блималка Яскрава діодна. Перевірити стан батарейки
Передній ліхтар/блималка Вночі переїзди не плануються, тому основне щоб був режим блималки. Але фара має бути на випадок форс-мажорів.
Фляга для води або гідросистема з водою (2 л) Якщо їдете з наплічником, то зручно брати гідратор на 2 літри
Запасна камера (ваш діаметр колеса і тип ніппеля) Діаметри бувають: 26'', 29'', 27.5'', 28'' та 700 (шосе). Ширина теж написана на шині. Ніпелі бувають авто (шредер) чи велосипедний (преста).
Набір латок (бажано самоклейки) 6-8 шт
Мультитул Набір шестигранників
Насос Міні, можна брати один на пару
Велочохол  
Ходовий комплект
Вело-шорти з памперсом  
Кросівки чи контактні велотуфлі  
Утеплення голови і шиї (бафф, шапочка під шолом)  
Велорукавички (короткий палець)  
Окуляри (бажано вело-окуляри)  
Шкарпетки 1 пара на день походу
Велофутболка чи термофутболка  
Дощовик Бажано мембранна курточка
Велобахіли Якщо у вас контактне взуття
Утеплення
Теплий фліс на вечір Вагою до 1 кг!
Теплі шкарпетки (шерсть, фліс і т.д.) 1 пара
Змінний одяг
Футболка Можна з довгим рукавом
Змінні штани Для відпочинку
Білизна Не повинна натирати!
Трекінгові сандалі або тапочки Максимально легкі
Купальник або плавки  
Особисті речі
Килимок Іжевський або Therm-A-Rest
Спальник Компактний, температура комфорту +9°C або більше, вага до 1.2 кг. Запакований у гермо-чохол або сміттєвий пакет для захисту від дощу.
Намет (ваша частина) Інструктор розподілить перед виїздом
Кружка/ложка/миска/ніж Пластик або нержавійка (щоб посуд не бився)
Речі для вмивання Максимально легкий набір. Маленький тюбик зубної пасти і зубна щітка. Якщо потрібно мило, можна взяти маленьке, як дають в готелях. Шампуня можна купити одноразовий пакетик. Туалетний папір.
Ліхтар налобний І запасні батарейки
Сірники + запальничка У герметичному пакеті
Сміттєві пакети Дуже корисна річ у походах :) 2 великих (160л) і упаковка маленьких (30л). Спальник і всі речі для утеплення запакувати в міцні пакети.
Паспорт або інше посвідчення особи Герметично запакований
Заряджений телефон Герметично запакований
Особиста аптечка Бинт стерильний, широкий 7м х 14см — 2шт, перекис у пластиковій тарі 50мл, кетанов (кеталонг, темпалгін) 4 таб, гігієнічна помада.
Спрей від комах За бажанням
Бальзам для губ  
Сонцезахисний крем  
Кишенькові перекуси (щоб підживитися між прийомами їжі) Це можуть бути шоколад, горішки, сухофрукти, цукерки, сухарики, льодяники, злакові батончики тощо — те, що дає швидку енергію та смакує саме вам. Із розрахунку 50-100 г на ходовий день.

 

забронюй місце
 
Ім’я
Введите имя
Введите номер телефона
Введен недействительный тип данных
Введен недействительный тип данных

Поділіться у своїй соціальній мережі

ПОДАРУНОК
Ім’я
Введите имя
Подорож
Введен недействительный тип данных
Введите номер телефона
Введен недействительный тип данных
 
Ім’я
Введите имя
Введите номер телефона
Введен недействительный тип данных
Введен недействительный тип данных