Клімат Ісландії

07.10.2015

Я уже давно хочу к Северу в Исландию,

Потоптать загадочную ледяную мантию

 

Ці слова відомої пісні часто крутяться на язику, коли згадуєш слово “Ісландія”. Ми не знаємо, чи була солоістка гурту “Маша і Ведмеді” в Ісландії, а тим більше у поході Ісландією, але стосовно загадковості і крижаної мантії вона точно була права. Більша частина поверхні острова вскрита льодовиками, у деяких частинах сніг може триматися на поверхні аж до червня місяця.

 

Клімат Ісландії суворий та непередбачуваний, Вікіпедія назває його “морський субрактичний”, а погода тут може змінюватись мало не щогодини. З дванадцяти місяців на рік дев`ять — умовно зима, і лише три місяці літо, коли ви можете розраховувати на сонце у вашому поході.

 

Різниця температур між зимою та літом незначна, взимку температура знижується в середньому лише до 0°С, влітку піднімається до +10°С. Збираючись у похід по Ісландії, особливо варто враховувати цей факт, оскільки незнання кліматичних особливостей або неправильно підібраний одяг можуть вартувати вам немало «теплих» хвилин.

 

Найкраще вирушати у похід Ісландією у липні, коли минулорічний сніг практично розтанув, а добова температура може підніматися до +19°С. Крім того, влітку на острові майже цілодобовий день (пік білих ночей наступає в кінці червня) і можна насолоджуватись марсіанськими лавовими полями, неймовірнох краси фьордами, льодовиками і айсбергаминавіть вночі. А ще липень – це найкращий час для відвідування Блакитної лагуни – гарячих мінеральних джерел просто неба. Наші гіди називають її найкращим місцем для зняття післяпохідної втоми.

 

Дощ – це звичайна справа в Ісландії, більша частина опадів випадає в зимові та осінні місяці, але при цьому тут майже відсутні зливи та грози, а вся волога падає з небес у вигляді мряки та невеликих дощиків. Але якщо ваша карма була настільки чистою, що з десяти днів походу Ісландією хоча б половина були сонячними, знайте — це завдяки тому, що клімат острова пом`якшується Північноатлантичною течією Гольфстрім. А ще саме завдяки їй на острові мирно співіснують з льодовиками та вітрами зелені луки, рідкісні види птахів і відносно теплі зими.

 

Але крім дощу велику «радість» вам може принести ще і вітер. Як відмічають практично всі мандрівники Ісландією, виникає таке враження, наче він дме постійно, відрізняючись хіба що силою, від легкого вітерця до потужного урагану.

 

Тому подбайте заздалегідь про водо- і вітронепроникний одяг, і тоді ваш похід Ісландією буде дійсно незабутнім.

 

А ми будемо раді допомогти вам здійснити подорож неймовірною країною льоду та полум`я — приєднуйтесь до нашого походу Ісландією!

Поділіться у своїй соціальній мережі

Comment

Увійдіть через соціальну мережу
     
Або анонімно