Ісландія: як мрії призводять до висадки на МАРС

13.11.2015

Ісландія: як мрії призводять до висадки на МАРС

Коли я вперше побачила Ісландію на картинках, перша думка була: "Я туди хочу", а друга - "Це скажено дорого і нереально" :).На щастя, мрія перемогла недовіру, і, дякуючи усидчивості і титанічним зусиллям Олега Тоцького, уже на наступний рік у Всюдихода з'явився маршрут, а у нас, першопроходців, враження на все життя!

Коли мене питають, у якій найбільш дивовижній країні я побувала, завжди відповідаю - ІСЛАНДІЯ. Вона не схожа ні на що - немовби намальована паралельна реальність, де за кожним поворотом тебе очікують дива і, на правду, інші світи. 

 

лагуна1

 

Для тих, хто збирається повторити наш шлях, із задоволенням запрошуємо у подорож - пішки або велосипедами!

 

*пішки - https://www.vezdehod-tour.com.ua/calendar/item/82-iceland-pishohidna

*на велосипедах - www.vezdehod-tour.com.ua/calendar/item/111-velo-islandia-pohid-na-krau-svitu

 

До чого потрібно бути готовими:

1. До постійного стану здивованості :). Ви такого ще не бачили, чесне слово! По враженням, це схоже на висадку на Марс.

2. До погоди :). А, особливо, до її швидких змін і все ж, холоду і дощику. Якраз та країна, куди краще запастися хорошою мембранкою і позитивним настрОєм.

3. До екологічності - ісландці дуже цінують свої природні багатства і ревно слідкують за тим, щоб ми не витоптували мох і ходили доріжками.

4. До найбільш дивовижних водоспадів нашої планети :).

5. До найкрасивіших коней, за чистотою породи яких дуже старанно слідкують. Якщо коня вивозили за межі Ісландії для, наприклад, участі у змаганнях, назад він повернутися уже не може. 

 

болькин

 

Що варто подивитися у Ісландії - ТОП-5?

1. Марсіанські поля - Ланманалаугар

Уявіть собі кольорові гори, які відливають усіма відтінками жовтого, від світлого до помаранчевого і подекуди зеленого. Рослинності на них не знайдеш, проте сніжники різних розмірів будуть лежати навіть влітку.  Серед цих пагорбів заховані будиночки, які позначають кемпінги. Щоб до них потрапити потрібно пройти чорними лавовими полями, милуючись довколишніми пейзажами. Трекінг займе 6 днів, за які ви побачите гірське озеро Алтафан, оточене зеленню. Там же один з учасників групи, Стас Одягайло, спіймав голими руками дві форелі! Яку уху з неї приготувала Суліко, ви можете тільки здогадуватися і обливатися слиною :).

 

алтафан

 

У самому кемпінгу Ланманалаугар, куди ми приїжджаємо автобусом є "гаряча калюжа" - геотермальне озеро, в теплій водичці якого можна лежати і дивитися на гори! Рай? Таки да :)

Наприкінці трекінгу нас чекає невеличкий відпочинок у Тосмарку, де заховався справжній ліс (що дуже нетипово для Ісландії) і травичка, яка потішить око після суворих лавових полів. Насолоджуйтеся!

І після цього пригода - прохід між двома льодовиками, назву одного з яких можуть вимовити тільки обрані – Эйяфьядлайёкюдль, і після цього спуск до водоспаду.

Де дива продовжаться :)

Тривалість трекінгу: 6-7 днів

Складність - низька (практично немає наборів висоти, проте без підготовки не рекомендуємо йти в трекінг самостійно)

 

ланманалаугар

 

2. Водоспади Ісландії: потужність і водяні бризки!

Водоспади Ісландії заворожують своєю потужністю, висотою і абсолютною несхожістю між собою! Що приємно - усі три водоспади знаходяться на невеличкій відстані один від одного.

Скогафос - висотою 60 метрів і широтою в 25, він б'є своїми потужними струменями прямо в землю! Сміливці намагаються підійти поближче, проте водна кришка дістає усіх за десятки метрів. До водоспаду облаштовані дерев'яні сходи з оглядовими майданчиками, а зверху знаходяться мальовничі галявинки, де можна позбирати чебрець в чайок. Якщо ж ви будете спускатися до водоспаду після трекінгу, зможете помилуватися меншими, проте не менш симпатичними каскадами зверху. 

 

скогафос

 

Селяландфос - цікавий водоспад тим, що його можна подивитися зсередини, зайшовши у кам'яну нішу. Водяні бризки дістануть вас і тут, без варіантів! Водоспад висотою в 60 метрів. Чудове місце для кави і натхнення :)

 

Селйяландсфосс

 

Свартіфос - невеличкий водоспад (всього то 25м!), обрамлений базальтовими колонами, ніби висіченими рукою людини. Нагадує намальоване полотно і, тільки відчувши прохолоду водних потоків, розумієш - він справжній.

Вартість відвідування: безкоштовно! (жодний лісник помічений не був!)

 

свартіфос

 

3. Льодовикова лагуна

Якщо думати про те, що залишити на закуску – то це точно Льодовикова Лагуна! Придбавши каву з пончиком у місцевій кав’ярні, тут можна зависнути на цілий день. Ви тільки уявіть: озеро і айсберги, які у ньому плавають. Тут слова не потрібні. Просто подаруйте один день собі у Льодовиковій Лагуні. Чесно, воно того варто.

З цікавинок, можна взяти участь у півторагодинній екскурсії на спеціальному човні, де вас завезуть на центр лагуни, для того, щоб у вас з’явилося відчуття, що айсберг зовсім поряд – простягніть руку і він опиниться біля вас. На кількох мовах можна буде прослухати історію лагуні і навіть отримати шматочок льоду на пам’ять J

Вартість екскурсії – 25Е 

 

лагуна

 

4. Золоте кільце Ісландії

Цей маршрут займе у нас всього один день і вирушити на золоте кільце чудово якраз після трекінгу у факультативний день.

Золоте кільце Ісландії складається з трьох об’єктів, кожний з яких рівнозначно важливий по відвідуваності J

- Національний парк Тінгветлір – це можливість прогулятися по туристичній доріжці між Європою і Америкою! Нереально? Аж ніяк! Саме тут з’єднуються дві тектонічні плити Північно-Американська і Євразійська. Вони поступово розходяться в різні сторони зі швидкістю 7 мм за рік.

- Долина Гейзерів – тут можна побачити справжнє виверження гейзера, коли на півтора десятки метрів розлітаються бризки окропу потужним стовпом. Дуже круто, що це явище повторюється кожні 15 хвилин, так що точно не пропустите! Крім цього в долині є ще з десяток дірок, з яких іде пар. З них не відбуваються виверження, проте таблички і огорожки попереджають, що температура води, яка в них знаходиться сягаю 80-100 градусів!

 

гейзер

 

- Водоспад Гульфос – найбільш вражаючий водоспад Ісландії, на мою думку. Щоб його побачити, потрібно пройти хвилин 10 доріжкою і він винирне, як подарунок. Величезних розмірів, просто нереальних для тих, хто нічого подібного до цього не бачив. Обов’язково подивіться на нього з усіх можливих ракурсів.

Тривалість екскурсії: 1 день (виїжджати потрібно зранку)

Вартість екскурсійного автобусу: близько 65 євро

 

гульфос

 

5. Блакитна лагуна: SPAі глиняні «масочки»

Після прохолодних днів, дуже круто розслабитися у гігантській геотермальній купальні J.Зробити це можна одразу ж по дорозі в аеропорт, благо автобус їде через лагуну. Надійно герметизуєте похідні речі поглибше в рюкзаку, залишаєте зверху купальник і чисту футболку і відправляєтеся на півдня у ісландське СПА. А далі… відігріваєтеся у теплій водичці з корисними мінералами, насолоджуючись напоями з водяного бару. Для тих, хто любить доглядати за шкірою, прямо тут же можна зробити 5-ти хвилинну маску з глини (уже за безкоштовно). По досвіду, навіть найбородатіші чоловіки не встоюють від цього задоволення. Температура води 38-40 градусів, тому довго не засиджуйтеся і переміщайтеся в комфортабельні лежаки, де можна почитати книжечку, а то і просто подрімати.

 

голубаялагуна1

 

Також, окрім купальні тут же можна прогулятися і помилуватися лавою у дуже незвичайній подобі.

Вартість входу: 75 євро

 

голубаялагуна

 

Наважуйтеся на подорож і ви будете вражені.

На все життя :)

Як і я!

(с)

Фото дружньо надані Олегом Тоцьким, Стасом Одягайло і Сергієм Болькіним :)

 

фотоя

 

Що взяти з собою в Ісландію?

1. Надійний вітростійкий намет. З алюмінієвими дугами і хорошим запасом кілочків і усіма розтяжками. Вітри в Ісландію бувають дуже сильні, тому намет має бути на найвищому рівні!

2. Спальник з комфортом на -5, бажано на прімалофті (головне, не брати пух!)

3. Каремат і сідушка

4. Хороший ходовий комплект - мембранну куртку і штани, найважливіші якості - водостійкість і швидкість висихання.

5. Термобілизна - верх і низ.

6. Трекінгові черевики з фіксацією голенища і хорошою амортизацією. Лавова порода дуже тверда і без амортизатора можна легко пошкодити ахіли.

7. Утеплення: в ідеалі, паверстрейчева термобілизна (верх і низ) або полар і флісові штани, теплі шкарпетки, шапка, теплі рукавиці (повинні лежати запаковані в пакет у клапані рюкзака!) + легка тепла куртка з синтетичного утеплювача!

*важливо! до Ісландії потрібно готуватися як до водного походу: усі речі (і, особливо, спальник) пакувати у гермомішки і пакети!

 

намет 1

 

Як ми будемо митися?

Прийняти душ можна буде практично в усіх кемпінгах, коштує це задоволення в районі 5 євро.

Як ми будемо грітися?

Гарячим чаєм з імбирем і лимоном, танцями, активними іграми і посиденьками в наметах :)

Чи можна буде підзарядити техніку?

Так, практично в усіх кемпінгах. Вартість - в районі 5 євро!

Чи реально їздити автостопом?

Автостоп в Ісландії дуже простий! Найдовше можна простояти на трасі годину-півтори.

 

Поділіться у своїй соціальній мережі

Vezdehod
Галина Тодоренко
Середа, 18 листопада 2015
Так погнали! :)) Ісландія - чудова!
Vezdehod
Viktoriya Polozova
Понеділок, 16 листопада 2015
Дууужеее смачно описала :-) В Льодовикову і Золоте кільце хочеться після)
Comment

Увійдіть через соціальну мережу
     
Або анонімно