Що і за скільки купити у Непалі: непальські сувеніри і спорядження!

24.11.2015

Багато хто знає, що Непал – це чудове місце для того, щоб підібрати собі спорядження і привезти рідним пам’ятні подарунки! Насправді, туристичний центр Катманду, Тамель – це гігантських розмірів яма, де можна просто потонути від різноманітності товарів. Для того, щоб простіше зорієнтуватися в потоці Тамелю, ми підготували для вас кілька порад з власного досвіду!

 

monkey

 

Як правильно торгуватися?

 

1. Завжди ходіть вдвох. Коли ви ходите по одному, продавцю простіше переконати вас, що саме у нього best price. А вдвох, навпаки, ви переконаєте його, що ваша ціна остаточна.

2. Ціну потрібно знижувати в три рази, щоб потім вийти на половину її стартової вартості.

 

Ринок Тамель в Катманду (Непал)

 

3. Постарайтеся вибрати місце, де ви і ваш напарник можете купити більшість потрібних товарів, і вимагайте знижку за кількість купленого.

4. Жартуйте з непальцями! Вони прикольні :)

5. Якщо ціну не хочуть знижувати до бажаних розмірів, розвертайтеся і виходьте з магазину. У 90% випадків вас повернуть і віддадуть товар за вашою ціною.

 

непал снаряж

 

Що зі спорядження варто купити в Непалі?

 

1) Бафи – з різноманітними принтами. Можна купити легкий і утеплений баф. Ціна - 1-2 $.

 

бафф Непал


2) Рукавички – представлені в усіх видах: тонкі флісові, з віндстопером, з синтетичним утеплювачем – безіменних брендів і таких відомих, як Black Diamond, напрклад. Ціна - від 2$ до 15$.
3) Пуховки, пухові жилетки – можна вибрати для себе пуховку практично будь-якого призначення: від тоненьких пухових светрів до експедиційних «кожухів». Уважно дивіться на якість. Крім цього, часто під виглядом пуху пропонують синтетичний утеплювач. Ціна - 15-50$.

 

Пуховий жилет4) Трекінгові палки – цілком достойної якості :). Можна вибрати від найдешевших до палиць з ексцентриками (тими, що не закручуються, а защібаються). Ціна - 5-15$.
5) Налобний ліхтарик – звичайний китайський налобник, часто продається уже з батарейками. Ціна - 3-10$.
6) Полари, костюми з PowerStretch – дуже часто з нашивками North Face, цілком пристойної якості :) Ціна - 5-15$.

 

полар
7) Рюкзаки – можна вибрати рюкзаки абсолютно різних розмірів і призначення. Від рюкзака на вихід, який пакується в мішечок, розміром з кулак до 100-літрового баула. Ціна - 10-50$.
8) Рушники із мікрофібри – зручний рушник, який швидко сохне. Хороша річ в поході, проте (з досвіду), його можна обрізати ще в 2 рази, щоб зменшити вагу! Ціна - 1-3$.

 

Що зі спорядження точно краще привезти з собою?

 

1) Спальник – знайти хороший спальник на пуху або синтетичному утеплювачі практично нереально. На них ви не знайдете жодних нашивок з вказаними характеристиками.
2) Трекінгове взуття – дуже важко оцінити якість взуття + купуючи взуття на трек на місці, у вас є шанси промучитися всю подорож з мозолями, так як не буде можливості попередньо його розносити.
3) Речі з мембрани – зазвичай, мембранові куртки і штани дуже швидко розповзаються і дуже швидко промокають.

  1. gnhdd8IRtn4

 

Які особливі сувеніри можна придбати на пам’ять?

 

1) Непальські прапорці – довгі гірлянди з клаптиків тканин з 5-ти кольорів. Дуже особлива річ, так як на кожній частинці написані молитви, які вітер підхоплює і відносить у потрібне місце. Ціна - 1-7$ за 5 штук (залежить від розміру).

 

tibetan flags

 

2) Співоча чаша – особливий музичний інструмент, який створює вібрації при взаємодії чаші і спеціального пестика. Допомагає розкрити і налаштувати чакри. Дуже заспокоює і гармонізує. При виборі чаші, важливо на ній пограти і відчути, яка з них ваша. Ціна - 10-100$ (залежить від розміру і якості).

 

Співоча чаша

 

3) Тибетські дзвіночки – це також музичний інструмент, який складається з двох пласких дзвоників, поєднаних мотузкою. Їх звук ще довго стоїть у повітрі. Може використовуватися при медитаціях, звукових масажах та ін. Ціна - 10-30$.

 

Тибетські дзвіночки

4) Чаї (масала чай!) – дуже широкий вибір! Зелений, чорний, іламський, суміш для масала-чаю і чудова лимонна трава :) Ціни - від 2$ за 100г, масала – від 0.5$ за пачку.

5) Мило – в Непалі дуже особливе мило, насичене ефірними маслами. Після нього шкіра ще довго зберігає приємний аромат! Ціна - від 0.5$ за шматок.

6) Аладінки – штани з довгою матнею етнічних розмальовок. Дуже класно носяться в спеку, а деякі фасони підходять для заняття йогою. Є вибір дитячих аладінок. Ціна - 3-10$.

 

Штани - аладінки

 

7) Етнічний одяг – тут можна вибрати чудові майки, туніки, сукні, куртки з етнічними мотивами. В Україні типовий етнічний одяг можна побачити у людей, які полюбляють фестивалі :)

8) Одяг з вовни яка – шапки, шкарпетки, рукавиці, светри, пов’язки, гріють просто прекрасно! Ціни - від 1$ за шапки та шкарпетки і від 10$ за светри.

 

Шапки і шкарпетки з Непалу

 

9) Футболки – є широкий вибір з ідейними надписами і гірськими принтами. Особливо популярна тема яків і Евересту. Чудовий пам’ятний подарунок. Ціна - від 2$.

10) Сир з яка (ячий сир) – дуже смачна штука! Продається на вагу :) Ціна від 1.5$ за 100г.

 

фотосняряж2

 

Звичайно ж, усі ціни орієнтовні і вказані з урахуванням вмілої торгівлі :)

 

Успіхів вам у Тамелі!

Поділіться у своїй соціальній мережі

Comment

Увійдіть через соціальну мережу
     
Або анонімно