Похід у Карпати: як обрати правильний маршрут?

09.12.2015

Карпати…  Кожен відчуває у цьому слові щось своє. Серпневі чорниці, швидкість на гірськолижному схилі, прохолода водоспадів, тренувальні виїзди перед альптабором і перший в житті похід — усе це про наші рідні Карпати. Впевнені, що не знайдеться байдужих до природи цих невисоких, але таких рідних гір України!

Для нас Карпати – це, перш за все, душевні дво- або триденні  виїзди, блакитна далечінь, посиденьки біля багаття, нескладні маршрути.

Незважаючи на свою компактність порівняно з великими горами, Карпати багатогранні і різноманітні. Ці гори розділяються на райони, кожен з яких відрізняється своїм унікальним рельєфом і природними особливостями. Всього виділяють чотири великих райони: Чорногірський хребет, Боржава, Горгани і Мармароси. 

 

озеро Карпати

 

Чорногірський хребет

Це найвищий гірський хребет в Українських Карпатах. Тут ви знайдете аж п`ять двохтисячників,  серед яких — найвища точка України г. Говерла (2061 м).  А якщо вам пощастило з погодою (а вона тут часто буває мінливою)  - з Чорногори відкриваються неймовірні краєвиди! Нескінченні ліси унизу, сиві хвилі туману над сусідніми хребтами, ніжно-рожевий схід та захід сонця — від цього справді перехоплює подих. До того ж, бувалі туристи кажуть, що світанки тут найяскравіші у Карпатах.

 

2

 

А ще на Чорногірському хребті є гора Поп-Іван з закинутою обсерваторією “Білий Слон”, озеро Несамовите з моторошними легендами і найвисокогірніше озеро України Бребенескул, яке з певного ракурсу нагадує серце.  

 

3

 

Горгани

Саме на Горганському хребті ви зрозумієте, чому Карпати часто називають «блакитними». Адже тут лінія горизонту має незвичний голубий відтінок. Це другий за висотою район для походу в Карпатах. Всі вершини тут мають висоту 1600-1800 метрів. А візитівка Горган — це незвичайні зелені камені на хребтах. Ці кам`янисті розсипи вкриті зеленим лишайником, що надає їм трохи містичного вигляду. Саме від них походить назва району, адже місцеві гуцули називають ці камені «горганами» або «греготами». 

 

4

 

Якщо камені приваблюють совєю незвичайністю, то інша особливість Горган – жереп (дрібні гірські сосни, що густо вкривають схили гір), може з`їсти чимало ваших неровових клітин, поки ви його пройдете. Тутешні стежки так швидко заростають, що їх доводиться прорубувати по декілька разів. Недосвідчені групи рухаються по ньому зі швидкістю лише 2 км на годину. А може, це зовсім не через жереп, а через брусниці — кисло-солодкі ягоди,  якими можна ласувати тут аж до початку листопада.

 

5

 

Не зважаючи на камені і жереп, Горгани варті того, щоб побувати там: адже цей район вважається найбільш диким районом Карпат. Деякі його куточки, наприклад, хребет Аршиця з його казковими лісовими озерами, вкрай рідко вівідують туристи.

Саме тут заховалися перлини Карпат – озеро Синевир, Манявський водоспад і гірськолижний курорт Буковель.

 

6

 

Боржава

Найнижчий і найкомпактніший з усіх районів Карпат. Висота його вищої точки г. Стій - 1681 м.  Якщо маєте наснагу, всю Боржаву можна пройти за 3 дні.

Сюди дуже зручно дістатися: потягом до станції Воловець, від якої лише за півгодини ходу можна дістатися до гір. Цей район буде особливо до смаку тим, хто любить гриби та чорниці. Ми радимо не пропустити сезон чорниць, який триває з другої половини липня до кінця серпня, і привезти себе з гір вітамінізованими, оздоровленими і з синіми від ягід руками і губами.

 

7

 

На Боржаві обов`язково варто вівідати:

-        водоспад Шипіт (тут можна придбати смачнюче чорничне і ожинове вино),

-        закинуту сироварню,

-     і по-домашньому душевну Чайовню, що розташувалась у підніжжя г. Гемба, трохи вище верхньої станції підйомника з села Пилипець. Саме тут готують найсмачніші у Карпатах млинці з чорницями і сиром, а ще — наливають дуже корисний напій з меду з прянощами, який називається збитень.

 

8

 

Мармароси або Гуцульські Альпи

Уже саме слово «Альпи» у назві району каже нам про те, що це кам`янисто-скельний район, з характерною рослинністю і пейзажами. Тут ростуть вікові сосни, вище розташувалися неймовірні альпійські долини зі скельними виходами, а на ними височіють гострі гребені гір. Відмінність Мармаросів від інших районів Карпат впадає в очі одразу ж, вже при перших кроках у ліс. Вони вражають своїми скельними розсипами і могутніми деревами. Щоправда, тут вам потрібно бути готовими до затяжного підйому.

 

9

 

Мармароси вважаються найекзотичнішим районом Карпат. Тут найпізніше тане сніг, а найвищу точку – гору Піп-Іван з її скелями полюбляють альпіністи.

Який би район для походу в Карпати ви не обрали, пам`ятайте: ці гори різні ще й у різні пори року. Навесні — це цвітіння крокусів і легка прохолода снігу на вершинах хребтів, влітку — ягоди, квіти, залень і сонце. А найяскравіший час для походу в Карпати – це золота осінь з її золотими лісами, ранковими і вечірніми туманами і неймовірно яскравими світанками. Потрібно лише знайти високий пагорб, не полінуватися рано встати, прихопити з собою теплий спальник і запашний чай — і незабутні враження вам гарантовані!

 

10

 

11

 

Поділіться у своїй соціальній мережі

Comment

Увійдіть через соціальну мережу
     
Або анонімно