Техніка безпеки під час перебування на маршрутах активного туризму

15.02.2016

На маршруті учасник зобов'язаний:

 

1. Дотримуватися дисципліни, виконувати рекомендації гіда-провідника, не допускати самовільних відлучок;

2. Дбайливо ставитися до природи, без дозволу гіда-провідника не розводити багаття і не залишати його без нагляду;

3. Не розпалювати багаття вогненебезпечними речовинами, не запалювати свічки і сірники в наметах, не кидати в лісі палаючі сірники і недопалки, не рубати живі дерева;

4. Своєчасно інформувати гіда-провідника про найменші ознаки захворювань, втому, потертості і травми, здійснювати самоконтроль;

5. Не купатися в недосліджених водоймах і без дозволу гіда-провідника не влаштовувати переправи через водні перешкоди;

6. Не вживати в їжу незнайомі гриби, ягоди та інші рослини;

7. Надавати допомогу товаришам у групі, а також всім людям, які зазнали пошкоджень у районі подорожі;

8. Підтримувати місця привалів, стоянок в належному санітарному стані;

9. Берегти групове туристське спорядження та інвентар;

10. Шанобливо ставитися до інших учасника групи, не провокувати конфлікти;

11. Не вживати спиртні напої, наркотичні препарати.

Керівник маршруту має право: приймати необхідні заходи для забезпечення безпеки учасників аж до зміни або припинення походу в зв'язку з виникненням небезпечних природних явищ та іншими обставинами, в разі необхідності надання допомоги потерпілому. А також, проводити розділення групи в аварійних ситуаціях, виходячи з реальної наявності сил та засобів, конкретних обставин та максимальної можливості виконання завдання по ліквідації аварії.

 

Основні правила поведінки в поході:

 

• При виникненні небезпечної ситуації, учасники в беззаперечному порядку виконують вказівки гіда-провідника.

• У випадку травми або захворювання учасника йому негайно надається долікарська допомога, і він доставляється до найближчого медичного закладу.

• У випадку травми або захворювання гіда-провідника, йому негайно надається долікарська допомога, і він доставляється до найближчого медичного закладу, учасники подорожі повідомляють про подію керівника клубу і діють відповідно до його вказівок.

• Місце знаходження гіда-провідника під час руху - попереду групи, замикаючий у групі - найбільш сильний і досвідчений учасник. Між замикаючим і гідом повинна бути постійний голосовий зв'язок. Рух групи - компактний.

• Проходження небезпечних ділянок здійснюється під керівництвом гіда-провідника. Подолання річок убрід у взутті.

• Проходження кам’янонебезпечного схилу організовується так, щоб учасники не знаходились один під одним. При зриві каменю подається команда: «Камінь».

• Якщо група потрапила в грозу, необхідно піти з височини, віднести металеві предмети на 30-40 метрів всторону, зробити укриття з поліетиленових плівок, сісти на рюкзак, ізолювати себе від землі.

• Щоб уникнути опіків сітківки очей у високогір'ї і на снігових схилах, необхідно носити сонцезахисні окуляри з лінзами, які не пропускають жорстке ультрафіолетове випромінювання.

• Щоб уникнути теплового удару або сонячного опіку шкіри, треба своєчасно знімати або одягати одяг, відкриті частини тіла змащувати захисним кремом.

• При приготуванні їжі на вогні, не можна залишати газовий пальник або багаття без нагляду, ставити посуд з гарячою їжею в місцях, де її легко перекинути.

• При роботі з сокирою необхідно розташовуватися так, щоб в разі зриву сокиру летів в сторону від людей. Не можна залишати сокири стирчать в деревах.

• Будьте коректними у спілкуванні з попутниками і незнайомими людьми.

Поділіться у своїй соціальній мережі

Comment

Увійдіть через соціальну мережу
     
Або анонімно