Як тренуватися перед походом?

26.02.2016

Важкий підйом, піт заливає очі, перед очима черевики товариша, рюкзак, здається, зараз просто навалиться на мене зверху…

 

is7BRFWE Ow

 

Або

 

Неймовірні краєвиди, приємна втома в ногах, ігри на переходах і  мега-задоволення від походу!

 

cmsddy4Cilk

 

Вибирати вам).

 

Якісно підготувати маршрут, групове спорядження, продуктову розкладку – це наша задача, і ми з задоволенням зробимо все так, що ви отримали кайф від походу. Але підготувати до походу своє тіло – це ваша головна справа. І від того, скільки часу ви витратите на тренування напряму залежить наскільки легко вам буде в горах.

Тому дістаємо щоденники і вписуємо у план для – тренування!

 

Як підготувати своє тіло до походу?

Найважливіше, зробити своє тіло витривалим. Найбільш ефективно цього можна досягти завдяки аеробним навантаженням – це може бути біг, велосипед  або плавання. Обирайте найбільш комфортний для вас вид спорту і поступово входьте в норму. По біговим тренуванням є дуже багато програм (по типу runkeeper), які складуть програму саме під вас, дозволивши наростити кілометраж з 2 км до 10 км. Для походів, які триватимуть 1-2 тижні і довше, бажано бігати три рази на тиждень по 5-6км. Якщо ви обираєте велосипед, можна накручувати 30-40 км два-три рази на тиждень. І цим самим, до речі, досліджувати нові маршрути або ж обиратися на роботу на велосипеді!

Ще дуже ефективно просто ходити – кілометрів по 5-6 вдень, щоб звикнути ходити). Просто на хвилинку задумайтеся і проаналізуйте, скільки км вдень ви проходите і зрозумієте, чи актуальна вам ця рекомендація.

 

ixUM WNjEEw

 

Які м’язи найважливіше закачати перед походом?

Звичайно, круто, якщо ви регулярно займаєтеся спортом і ваше тіло в повному порядку! Проте, якщо зараз у вас фаза відпочинку від фізичних навантажень, будь ласка, перед походом зверніть увагу на:

-          закачку спини – важливо сформувати хороший м’язовий корсет, щоб ваша спина позитивно спийняла вагу рюкзака. Найбільш ефективно можна «прокачатися» за допомогою регулярних занять йогою, або, наприклад, скелелазінням. І задоволення отримаєте і користь для тіла буде!

-          Закачку ніг – якщо ви йдете в похід, де не будуть одні рівнини, а ще й підйоми плануються, будьте готові до крепатури на ікрах і дупі. Щоб цього уникнути, найефективніше присідати або ходити по сходам вверх-вниз. А краще виконувати обидві вправи).

 

Який режим слід дотримувати перед походом?

Перед відпусткою завжди потрібно доробити сто тисяч справ, від переліку яких стається просто істерика, не те що про тренування навіть думати, поспати буває ніколи. Так от, це неправильно! Важливо, щоб організм перед походом не був виснажений. Бо якщо ви використаєте його ресурс ще до подорожі, де ж він потім візьме сили, щоб витримати всі ті кошмари, які ви для нього підготували? (вітри, сніги, ранні підйоми і похідний борщ).

Перед походом важливо спати мінімум по 8 годин, добре харчуватися і бути у позитивному настрОї.

 

ksz5DzdAP34

 

Будьте обережні з тренуваннями – важливо правильно дати тілу навантаження. В ідеалі, сходіть до тренера, щоб правильно підібрати для себе програму. Ваші колінця і спина будуть вам вдячні).

Звичайно, є дуже багато методик по підготовці до походів і ми ажніяк не вважаємо свою єдиною правильною. Проте з задоволенням ділимося з вами своїми знаннями у підготовці до походів і бажаємо завжди отримувати від них задоволення!

Поділіться у своїй соціальній мережі

Vezdehod
Софія
Вівторок, 24 квітня 2018
Дякую за рекомендації. Картинка супер
Vezdehod
Анна Иванова
Вівторок, 01 березня 2016
Дякую за класну статтю! :)
Comment

Увійдіть через соціальну мережу
     
Або анонімно