Як розібрати та упакувати велосипед для перевезення в літаку

07.06.2016

За допомогою цієї інструкції Ви зможете упакувати навіть велосипед з колесами 28" та рамою 21" - до розмірів 110x70x30 см.

Проте, необхідно звіритися з правилами перевезення велосипеда на сайті авіакомпанії. І роздрукувати їх !!!

 

1

 

Ми рекомендуємо розібрати велосипед таким чином, щоб при падінні упакованого ровера на землю або при киданні валіз поверх нього він не ушкодився. Для цього всі важливі компоненти (перемикачі, манетки, гальма, диски та ін.) повинні бути заховані всередину конструкції і прикріплені там дуже жорстко.

Дуже добре, якщо є підрамна трикутна сумочка. Туди можна буде помістити зняті компоненти.

 

velosumka1

 

Всі компоненти від велосипеда обов`язково повинні їхати в багажі безпосередньо з рамою.

У нас в клубі мандрівників "Всюдихід" був випадок, коли учасник походу поклав педалі в окремий багаж, який загубився при пересадці. Багаж авіакомпанія повертала 3 дні. У підсумку довелося шукати нові педалі на самому початку подорожі в глушині Норвегії в неробочий день.

 

article 2179219 14391D11000005DC 177 634x396

 

Для упаковки велосипеда вам знадобляться:

- шестигранники

- щільний чохол (наприклад, такий http://www.g-protect.com.ua/accessorieshttp://velobags.com.ua/product/vlochhol-tent-xxl/) з ручкою для перенесення.

- 25-40 пластикових міцних стяжок довжиною від 30 см.

- 40-60 пластикових міцних стяжок довжиною від 15 см.

- щільний пакетик на замочку для упаковки всіх знятих винятково та іншого кріплення.

- скотч.

 

Бажано:

- плоскогубці

- кусачки

- знімач гальмівних дисків (якщо вони не на болтах)

- робочі тонкі рукавички

- накидний гайковий розвідний ключ

- шматки поролону

- ганчірки

- шматки картону великі.

 

Час упаковки для новачка - приблизно 3-4 години. Для бувалого - приблизно 1,5 години.

 

sized 701svelikom 

 

Отже, поїхали!

1. Знімаємо велокомп'ютери, фари, мигалки, багажник, крила. Всі деталі складаємо у багажник. Всі гвинтики відразу - в пакетик.

2. Перевертаємо велосипед.

3. Скидаємо ланцюг на зірки з найменшим діаметром (передача 1-9).

4. Спускаємо тиск з камер до рівня приблизно в 40%. Тобто так, щоб під натиском руки на покришку камера мало не діставала до обіду.

5. Одягаємо рукавички. Якщо гальма V-brake (тобто не дискові), то відчіпляємо місце кріплення троса з другої колодкою (це робиться без інструментів), щоб колодки розійшлися в різні боки. Якщо гальма дискові гідравлічні - готуємо заглушки або просто шматочки складеного в 2-3-4 рази картону.

6. Знімаємо колеса.

7. Якщо гальма V-brake (тобто не дискові), то знову можна зчепити трос і відповідну колодку. Якщо гальма дискові гідравлічні - вставляємо щільно заглушки між колодками! Якщо немає спеціальних заглушок - згодиться картон, складений в два-три рази.

8. Відкручуємо шайби на осях коліс, виймаємо повністю осі, переконуємося, що обидві пружинки на місці, накручуємо на осі знову шайби (оборотів 10 приблизно, щоб не загубилися). Стягуємо осі короткою стяжкою. Завжди, коли є можливість, краще обернути деталі сяжкою двічі - так рівномірніше розподіляється навантаження на стяжку. Кладемо осі біля знятого багажника, щоб не загубилися.

 

2

 

9. Якщо гальма дискові - знімаємо гальмівні диски з коліс. Якщо диск кріпиться на болтах - просто викручуємо рівномірно всі 6 болтів, кладемо в пакетик. Якщо диски не на болтах - знімаємо за допомогою знімача дисків і розвідного ключа (однією рукою тримаємо за покришку, іншою - за ключ; зі зворотного від диска боку колеса не треба нічого відкручувати). Якщо не вийде їх зняти - потрібно буде потім довго мучитися, щоб прикріпити колесо збоку від рами, диском всередину, але так, щоб він нічого не торкався. Диски потрібно берегти від вигинів!

 

3

 

10. Диски складаємо один з одним і стягуємо по краях двома короткими стяжками. Кладемо біля багажника.

 

4

 

11. Обмотуємо зірки ганчіркою. Стягуємо стяжкою.

12. Знімаємо механізми задньої перекидки (потрібно відкрутити перекидку від рами в місці кріплення півня. Тобто півень повинен залишатися прикрученим до перекидки, але знятим з рами. Кріплення півня (дві гайки з отворами) потрібно вкрутити назад в отвір в півні, потім через обидві гайки, і відповідно через отвір в півні пропускаємо коротку стяжку, щоб він не загубився.

Нові півні кріпляться не на двох шайбах, а на двох маленьких окремих гвинтиках. Якщо у Вас таке кріплення - просто сховайте гвинтики в кульочок.

 

5

 

13. Для тих, у кого дискові гальма - знімаємо гальмівні механізми (обидва) в місцях їх кріплення з рамою. Тобто перехідна платформочка (чорна вигнута маленька) також повинна бути знята з рами. На передньому гальмі її (платформочки) часто немає. Кріплення - або в платформочку вкрутити, або в пакетик.

 

6

 

14. Знімаємо ланцюг із зірки (так, щоб педалі вільно оберталися). Перевіряємо, що передачі скинуті так, щоб пружини в перекидці були максимально ослаблені (1-9 передача).

15. Короткими стяжками прикріплюємо зняту перекидку (в трьох місцях, в тому числі через отвір з шайбами ​​кріплення) і зняті гальмівні механізми всередині між пір'ям рами і всередину між ногами вилки. Щоб не дряпати рами - використовуйте поролон. Скрізь, де стягуєте стяжками (і в наступних пунктах) - стежте, щоб не передавлювалися сорочки тросів / гідролінії! Передній гальмівний механізм не повинен виступати за задню частину площини між ногами вилки. Він може виступати за передню частину. (Потім ми вилку розвернемо на 180 *, і гальмо буде заховано всередині.) Не повинні виступати сорочки тросиків.

 

7

 

8

 

9

 

16. Знімаємо педалі. ВІДЕОінструкція: http://youtu.be/hfxdr7xTiKw
Загальне правило - педаль відкручується в сторону, зворотну до нормального обертання коліс. Тобто пам'ятаємо про те, що ліва педаль (та, що не поруч із зірками) має зворотну різьбу і її треба викручувати за годинниковою стрілкою. Права педаль має правильну (звичайну) різьбу. А також про те, що якщо педалі у вас викручуються НЕ накидним ключем, а шестигранником з внутрішньої сторони шатуна, то для визначення напрямку різьби (див. вище) ми, все одно, дивимося з зовнішнього боку шатуна. Педалі стягуємо двома короткими стяжками і кладемо біля багажника.

 

10

 

17. Один із шатунів двома довгими стяжками міцно з'єднуємо з нижнім пером, щоб не крутилися.

18. Тепер точно краще вдягти рукавички. Ланцюг складаємо в кілька разів і також притискаємо до пера короткими стяжками, щоб не рухався.

19. Встановлюємо на нижню (зараз вона зверху) частину вилки пластикову заглушку, що запобігає прориву чохла і захищає ноги вилки від деформування (згинання всередину). Якщо немає заглушки, то хоча б вставляємо ноги вилки в розрізані маленькі PET-пляшки, щоб не рвався чохол. Заглушка / пляшки повинні сидіти міцно.

 

11

 

20. Кладемо велосипед на бік, виймаємо сідло з підсідільним штирем. (Можна не виймати, а опустити і розгорнути на 180 * сідло, але якщо зняти, то можна домогтися зменшення габариту по висоті на 10 см.)

21. Якщо є підрамна сумка - складаємо туди зняті диски, ексцентрики, пакетик з гвинтиками, а також педалі, якщо влазять.

22. Беремо заднє колесо і прикладаємо зірками всередину (але якщо не знято диск - то диском всередину) до заднього трикутника рами так, щоб зірки (диск) нічого не торкалися, і щоб колесо визирало на 2 см далі, ніж задній край рами (місце, де сходиться пір'я), а також на 3+ см було нижче (коли ми потім поставимо велосипед вертикально), ніж передні зірки. У такому положенні рівномірно стягуємо колесо 3-4 довгими стяжками з рамою, шатуном (якщо він опинився біля покришки) і підсідільною областю рами. Площина колеса не буде паралельна площині велосипеда. Це нормально.

23. Перевертаємо на інший бік і так само приєднуємо переднє колесо (диском всередину, якщо диск не знято). В результаті колеса повинні бути симетричні, на одному рівні по висоті і однаково виступати за задній край. Вони будуть стояти трохи в розкіс. Знизу ширше, зверху вужче. Кожне колесо має бути прикріплено міцно 3-4 стяжками. Ставимо ровер вертикально. Конструкція повинна стійко стояти, не завалюючись на бік.

 

12

 

24. Якщо не вдалося заховати диски в підрамну сумку - прикріплюємо їх чотирма короткими стяжками до спиць одного з коліс зсередини (щоб диски нічим не були погнуті).

25. Прикріплюємо педалі десь під тим місцем, де сходиться верхнє пір'я. Двома корткімі стяжками.

26. Прикріплюємо ексцентрики двома короткими міцними стяжками. До однієї з пір'їн.

27. Здуваємо і дуже міцно трьома стяжками прикріплюємо пакетик з гвинтиками до пір'я глибоко в конструкції.

28. Крила стяжками прикріплюємо до коліс в тому місці, де передній трикутник рами.

29. Сідло ховаємо між колесами над верхніми пір'ям (простір під нижніми ще може стане в нагоді для вантажу) так, щоб поменше виступало. Прикріплюємо двома довгими стяжками пір'я і дуги під сідлом, однією стяжкою пір'я / раму і підсідільний штир.

30. Рівномірно відкручуємо кріплення керма (винос не знімаємо). Зазвичай там 4 або 2 однакових гвинта. Зняли кермо. Нехай поки звисає на тросах. Ставимо кріплення на місце. Міцно закрусуємо ці 2-4 гвинта.

 

13

 

31. Якщо регулюється кут нахилу виносу - опускаємо вниз.

32. Розвертаємо вилку на 180 * (так, щоб поменше тросів проходило по ногах вилки зовні конструкції. І головне подалі заховати гідролінію, якщо у вас передні гальма гідравлічні.

33. Міцно двома довгими стяжками (або навіть мотузкою) прикручуємо винос до верхньої труби рами. Це треба зробити дуже міцно!

34. Підбираємо таке положення керма у передньому трикутнику рами, щоб манетки і ріжки були максимально заховані всередину конструкції. Кріпимо стяжками в трьох місцях: край керма і нога вилки, середина керма і нижня труба переднього трикутника рами, край керма і верхня труба рами. Дуже міцно! Всі виступаючі вигини тросів / сорочок ховаємо глибше.

35. Перевіряємо, що залишилося. Мав залишитися лише багажник. Знаходимо йому місце зверху над верхньою трубою рами. В ідеалі він повинен осідлати передній трикутник рами, захищати манетки і гальмівні ручки і не передавлювати троси, сорочки та ін. (Для цього - підкладаємо складені шматки картону). Кріпимо 4-5 стяжками його намертво до рами і коліс. В крайньому випадку - можна пошукати йому місце знизу переднього трикутника.

 

14

 

36. Якщо у вашому чохлі немає міцної ручки, то ручку треба прикріпити з товстої мотузки або міцного ременя. Одним кінцем до верхньої труби рами (або до виносу), іншим кінцем - до області рами, де сходяться верхнє пір'я.

36. Перевіряємо, витримані чи необхідні габарити, перевіряємо монолітність конструкції, міцність і зручність ручки.

37. Прикріплюємо шматки картону (або туристичні сидушки) до коліс, щоб захищали спиці. Виступаючі гострі частини (в центрі коліс) можна обмотати ганчіркою і закріпити стяжками.

38. У простір знижу між колесами, і знизу між кареткою і вилкою - пакуємо корисний вантаж, який не поміщається (за вагою або розмірами) в баул. Міцно прикріплюємо. Перевіряємо, чи витриманий ліміт по вазі.

 

 

15

 

39. Упаковуємо в чохол. Якщо чохол був в мішечку, то цей мішечок слід вдягти на ноги вилки. Якщо ручку робили ми - залишаємо її на видному місці (можна скористатися яскравим скотчем або ізоляційною стрічкою, щоб вантажник зауважив ручку).

40. Весь чохол перемотуємо скотчем, щоб виглядав міцною конструкцією і щоб ніхто не заліз всередину. Прикріплюємо папірець з символами "Крихке", "Верх". І з вашим ім'ям, прізвищем англійською мовою, з телефоном, номерами рейсів.

 

При реєстрації багажу - попросити наклейки "Крихке", перевірити, чи міцно прикріплена основна наклейка перельоту до ручки. Попросити, щоб вантаж перенесли вручну, а не на стрічці. Можна спробувати не підтверджувати, що це велосипед. Стверджувати, що там деякі особисті речі, в т.ч. деякі деталі від велосипеда.

 

З турботою про вас і ваше спорядження, клуб мандрівників "Всюдихід".

Приємного перельоту!

Дякуємо за статтю нашому інструктору та другу Миколі Манько!

Поділіться у своїй соціальній мережі

Comment

Увійдіть через соціальну мережу
     
Або анонімно