5 причин відвідати природний парк Бучеджі в Румунії

08.06.2017

 

  Природний парк Бучеджі (рум.Parcul Natural Bucegi) простягається майже на 33 тисячі гектарів у Південних Карпатах є одним із 27-ми природоохоронних установ у Румунії. Парк розташований на одноіменному плато потрапити на яке можна по звивистій стежці промаркованого маршруту або піднятися в кабіні підйомника з курортного міста Синая або сусіднього Буштені. Канатні дороги прокладені вздовж мальовничих скельних масивів і багатометрових прірв, які то наближаються до кабіни, то віддаляються. Довжина траси підйомника на плато з Буштені складає більше чотирьох кілометрів, а перепад висот становить 1238 м.

  У Бучеджі дуже розвинена туристична інфраструктура. Тут існує багато різноманітних продуманих і добре розмічених пішохідних і велосипедних маршрутів рухаючись якими можна оглянути усі найцікавіші місця природного парку.

1.Причина перша

У Бучеджі можна легко зустріти ведмедя

  Бурий ведмідь (Ursusarctos). Більшість особин із карпатської популяції цих найбільш знаних хижаків проживає у Румунії - 6000 тварин. У Природному Парку Бучеджі налічується 64 ведмеді.

2.Причина друга

На плато Бучеджі можна побачити справжні дива природи - Гриби Бабеле та Сфінкс

Бабеле

  Румунською “бабеле” означає баби, старі жінки. Скелясті виходи у гірському масиві Бучеджі отримали назву гриби Бабеле через зовнішній вигляд скельних утворень які дуже нагадують гриби. Ці надзвичайно популярні серед туристів з усього світу природні дива утворились внаслідок тривалих та складних процесів ерозії.

Сфінкс

  Природне скельне утворення в горах Бучеджі, яке своєю незвичайною формою, обрисами нагадує скульптуру давньоєгипетського Сфінкса. Румунський Сфінкс своєю появою зобов'язаний впливу вітрової ерозії на пісковик і вапняк, з яких складається скеля. Гриби Бабеле та Сфінкс входять до списку Семи природних чудес Румунії.

3.Причина третя

Ночівля у дерев’яній старій хижі на одній із найвищих точок Карпат

  Хижа або кабана (від рум. cabana - котедж) знаходиться на вершині Людини - Vârful Omu  2505 метрів н.р.м.

  Котедж було побудовано 3 вересня 1888 року. Це була перша високогірна будівля у Бучеджі на той час. З того часу кабана ледь не раз у десятиліття зазнавала численних ремонтів, перебудувань внаслідок пожеж та погодних умов.У 1936-37 рр, відбулася остання маштабна реконструкція будиночку. Тоді його було розширено та дообладнано. Поруч на вершині Ому знаходиться метеостанція яка вважається найвищим постійно населеним місцем у Румунії.

4.Причина четверта

У товщі мальовничих скелястих відрогів Бучеджі є печера, де, за легендою, у середньовіччі жило Зло, що мандрувало Трансильванією.

  У самому серці масиву Бучеджі, у одній з улоговин каньйону річки Яломіца розташована одноіменна печера. З 15-го століття її населяли люди – ченці на чолі із волоським воєводою Міхнеєм Злим, які збудували тут православний монастир. Обитель чимало разів страждала від пожеж та зрештою відроджувалась. Нині тут діє монастир та обладнаний вхід у півкілометрову печеру, яка складається із великої кількості різних ходів, залів та гротів. Найцікавішими є грот св.Марії, де увесь вільнй простір займає гігантський сталагміт схожий на статую святої та Зал Ведмедів, де були знайдені скелети печерних ведмедів, що жили тут 10 тисяч років тому.

5.Причина п’ята

Цвітіння легендарної червоної рути


  Побачити цвітіння цієї дивовижної квітки можна лише в горах влітку. Червона рута або рододендрон (із грецької “дерево-троянда”) карпатський - вічнозелений гарноквітучий чагарничок, квіти якого мають запаморочливий аромат. Квітку люблять і шанують, оспівують у народній творчості. У старій українській легенді розповідається про квітку, яка лише раз на десять років зацвітає червоним кольором. І коли котра дівчина знайде квітку й подарує юнакові, той буде завжди кохати її, ніколи не зрадить.


  Румунія наздвичайно гостинна країна із багатою історією. Країна римляни (лат. Roma - «Рим») славиться історичним регіоном Трансільванія - незвичайно красивою місцевістю, де панує дух містичного Середньовіччя. Тут дуже багато стародавніх замків і фортець і практично на кожному кроці можна зустріти образ Дракули - кривавого вампіра, прототипом якого є історична особистість і національний герой Влад III Цепеш. З масиву Бучеджі дуже легко попасти до містечка Бран, де на скелястій височині розташований дуже гарний середньовічний замок - легендарна резиденція графа Дракули. Замок в Брані відноситься до списку пам'яток Румунії і деякі туристичні сайти звуть його одним з найбільш моторошних місць на Землі. Даний архітектурний шедевр асоціюється виключно з легендарним вампіром. Чому? Про це ви дізнаєтесь у наступній статті.

Найближча наша подорож до цієї дивовижної країни ТУТ.

Поділіться у своїй соціальній мережі

Comment

Увійдіть через соціальну мережу
     
Або анонімно