10 найвищих вершин Українських Карпат

16.06.2017

 

   Важко забути вершини Українських Карпат, якщо бодай раз в житті ними милувався. Гори зачаровують незалежно від погодних умов чи пір року – будь вони засніженими, каменистими чи порослими ялівцем. І не дивно. Ми вам доведемо! У цій статті ми розповімо про 10 найвищих вершин Карпат, 9 з яких тягнуться ланцюгом вздовж Чорногірського хребта.

Брецкул (Брескул)

   Першою буде гора Брецкул, висота якої налічує 1911 метрів. Її назва походить від гуцульського діалектного «брецкул», що можна перекласти як «випуклий». Це зумовлено тим, що вершина має форму кулі. Знаходиться вона недалеко від Говерли, поряд також можна знайти живописне озеро, що називається так само.

 

Туркул

   Ця гора належить до Чорногірського масиву – посередині між Закарпатською та Івано-Франківською областю. На відміну від Брескулу має форму трикутника, а піднявшись на неї ви побачите неймовірний краєвид на Чорногірський хребет. Туркул заввишки 1933 м. До речі, тут теж є поряд озеро. Називається воно Несамовитим і входить до списку найбільш відомих карпатських озер. Висота — 1933 м.

Піп Іван Мармароський

   Високогірний масив, що суттєво відрізняється від Чорногори, - це Мармароси. На цю вершину часто кажуть «гуцульські Альпи», адже тут багато скелястих виступів, різко розчленованих схилів, дуже багато обривів і перепадів висот. Саме це і робить схожими висоти Мармаросів і європейських Альп. Висота - 1936м.
   

Менчул

   Ще одна гора, котра розташувалась посередині між Закарпатською та Івано-Франківською областями – гора Менчул з пологими схилами.
   Цікаво: У 2009 році планували  зробити більшою на 2,5 метри штучним способом. Для чого? Щоб гора стала однією з двохтисячників. Проте нічого не вийшло – її висота залишилась такою ж, як і була - 1998 м.

Ребра

   Ця гора є найнижчою з гір-двохтисячників Карпат. Її висота лише на 1 метр перевищує необхідний показник – 2001 м. На горі можна знайти залишки колючого дроту, там багато окопів і маркованих стовпчиків. Це зумовлено тим, що раніше кордон між Польщею і Чехословаччиною пролягав саме на цьому хребті.

Гутин Томнатик

  Гора Гутин Томнатик не сильно перегнала попереднього номінанта, бо вища всього на 17 метрів. Тобто, в загальному вона заввишки 2018 м. Розташовується вона в Закарпатській області – поблизу міста Рахів. До речі, тут недалеко також є озеро. Навіть більше – найбільш високогірне озеро в Україні, що називається Бребенескул.

Петрос

   Гору Петрос називають «грозовою горою». Отримала вона таку назву тому, що є дуже небезпечною – її вершину часто уражають блискавки, а вітер часом такий сильний, що може скрутити розташовані на горі обереги у спіралі. Але при цьому вважається однією з найбільш популярних серед туристів. Заввишки вона 2020 метрів і розташувалась позаду Говерли. Між двома величними горами пролягає сідловина, котра створює враження, що Петрос – окремо стояча вершина.

Піп Іван Чорногірський (Чорна Гора)

  Настала черга ще одного Попа Івана – Чорногорського, висота якого складає 2028 м. Цій горі дали ще 2 назви – Чорна Чора або Білий слон. Назви, до речі, мають пояснення – коли сонце сходить, схили гори виглядають дуже темними, як вугіль. А велика кам’яна обсерваторія на горі зумовила другу назву. Піп Іван найкращим стає в зимову пору року. Тут теж є озеро – Марічейка. Воно сховалось під горою, у нетрях лісу. Тут влітку можна влаштувати нічліг.

Бребенескул

На другому місці у нашому списку стоїть гора Бребенескул з висотою у 2032 метри, з каменистими крутими схилами і снігом, що часто залишається на вершині аж до літа. За традицією розповімо ще й те, що тут також є озеро. Однойменне. =)

Говерла

   Нарешті ми дійшли до найвищої в Україні гори – Говерли. Вона заввишки аж 2061 метр і є, що не дивно, найпопулярнішим туристичним об’єктом в Карпатах. Не всі знають, що назва гори насправді угорська і перекладається як «снігова гора». Піднявшись на вершину ви побачите великий тризуб – точніше, кам’яний монумент у формі нашого гербу. Цікавий факт – там також заклали землю з кожної області України в капсулах.

   А ви побували хоча б на одній із найвищих українських гір?

Можливо, мрієте про наступну вершину? Тоді гайда в гори з нами! Обрати найближчий похід можна ТУТ

 

Поділіться у своїй соціальній мережі

Vezdehod
Христина Швець
Четвер, 14 березня 2019
Чому немає назв вершин !!! Наприклад: гострі, плоскі, заокруглені.
Comment

Увійдіть через соціальну мережу
     
Або анонімно