ТОП-7 дивовижних озер України

29.06.2017

 

Синевир

   Колись давно землетрус спричинив серйозний зсув. Тоді швидкий струмок перегородили камянисті породи, що закрили долину і зробили греблю. Три гірські струмки заповнили її водою. Так утворилося озеро Синевир і було це аж 10 000 років тому назад. Озеро є гірським і знаходиться на 989 м над рівнем моря.

Місце розташування – Міжгірський район, Закарпатська область, гірський масив Внутрішні Горгани.

Світязь

   Шацькі озера у Волинській області відомі для кожного українця. Саме серед них розташувалось і озеро Світязь, котре вважають найбільш глибоким озером України. 58,4 метра –його найглибша точка!

  Великий Світязь і за розмірами - 27,5 км², через що на нього часто кажуть «поліське море». Це одна з причин, що змушує туристів приїздити сюди на відпочинок. Привабливими є також свіже повітря, дзеркальна вода та неймовірні ландшафти.

Блакитні Озера

   Північ України теж має чим пишатись. Саме тут розташована така природня краса як Блакитні озера — з усіх сторін їх оточує сосновий ліс, на дні лежить кварцовий пісок, а сама вода – яскраво блакитна і чиста. Їх місце розташування – Чернігівська область, Ріпкинський район. Колись там видобували пісок, а потім ці кар’єри залила джерельна вода.

   Так і утворилися Блакитні озера.

Ялпуг

    Якщо Світязь – найглибше озеро України, то Ялпуг не дарма вважається найбільшим. Принаймні, найбільшим природнім озером в нашій країні. Його площа – аж 149 км².

   Місце розташування – три райони Одеської області: Болградський, Ізмаїльський та Ренійський. Озеро обмінюється водою з Курулгуєм – своїм братом, з яким Ялпуг сполучається у південній частині завдяки протокам. З північної ж частини воно сполучене з рікою Ялпуг. Озеро має лиманний тип і справді вражає своєю красою і розмірами.

 Сиваш

   Азово-Сиваський національний природний парк включає у себе Озеро Сиваш, яке часто називають також Гнилим морем.

   Його склад – це солоні і гірсько-солоні затоки, яких налічується аж 11. Його площа - 2640 км². Цікаво, що такі розміри мають невеликі держави, наприклад, Люксембург. Озеро є дуже соленим (200 мільйонів тонн запасів солей). Серед них: калій, магній, сульфат магнію, хлористі сполуки натрію та багато-багато іншого! Було б дивно, якби тут не було заводів – Сиваш є батьком Перекопського бромного заводу, Кримського двоокису титану та Кримського содового.

   Тут також проходить кордон між АР Крим та Херсонською областю.

Бребенескул

   Ще один рекордсмен – Закарпатське озеро Бребенескул, котре вважають найбільш високогірним озером України – воно розташовується аж на 1801 м. на рівнем моря.

   Місце розташування – Карпатський біосферний заповідник, Закарпатська область, Рахівський район, Чорногірський заповідний масив. 

Шелехівське озеро

   Важливою для держави гідрологічною пам’яткою природи є Шелехівське озеро. Його унікальність полягає в тому, що утворилося воно ще в часи льодовикового періоду! Походження у нього тектонічне, а вода – чиста й прозора.

   Цікавим є також зовнішній вигляд Шелехівського озера з висоти – воно як велика розігнута підкова, а посередині – невеличка цятка зеленого острова.

   Місце розташування – Лебединський район, Сумська область.

 

 

Поділіться у своїй соціальній мережі

Comment

Увійдіть через соціальну мережу
     
Або анонімно