7 цікавих фактів про Велику Китайську стіну

21.07.2017

   7 століття, північний кордон Китаю, довге і виснажливе будівництво… Кожному з нас одразу на думку спадає Велика Китайська стіна. І недарма, адже сьогодні її вважають одним із семи нових чудес світу. Багато таємниць несе  собі ця довга споруда, багато питань, на які відповіді досі не знайшлися.

   Проте і відомо про Китайську стіну немало. І сьогодні ми назвемо 7 цікавих фактів, про які ви ще не чули:

1. Варто почати з цифр – довжина стіни сягає 8851,9 кілометрів, стіни шириною 5,5 метрів, а висота – максимум 10 м. Через кожні 200 метрів - сторожові вежі. Чому саме двісті? Вважалось, що саме стільки може прилетіти стріла. Призначення веж є досить очевидним – це, звичайно, оборона, а також сповіщення про наступ ворогів. Вогонь запалювали від однієї вежі до іншої, передаючи сигнал тривоги, у світлу частину доби це повідомлення передавали димом.

2. Стіна сама по собі є своєрідним кордоном. Ще у ІІІ столітті до нашої ери імператор Цинь Шихуанді закінчив ворожнечу між двома державами, об’єднавши їх в одну. Тоді ж він і віддав наказ – будівництво стіни,  яка стане захистом від кочівників з півночі і окреслить межі Китаю. Повністю будівництво завершилось аж у 1640-х роках і припало на закінчення володарювання династії Мін.

3. Найгіршими для китайського народу були перші 10 років возведення Стіни. Робота була важкою, працівників постійно вражали хвороби, люди гинули від каторжної праці. Важливо також зазначити, що участь у будівництві приймала третя частина населення Китаю. Звичайно, невдоволення ширилося. Саме тому у ті часи постійно виникали народні повстання і бунти, котрі, втім, стали однією з причин падіння династії Цинь.

4. Як ми вже казали, багато людей загинуло в процесі будівництва. Багато – це 2 мільйони працівників. Багато хто помирав під час роботи. Пишних і гідних похоронів не було – таких просто замуровували в кладці Великої Китайської Стіни. Саме тому її часто називають «найдовшим цвинтарем у світі».

5. Як ви гадаєте, з яких матеріалів будували Стіну? Цементним розчином для китайців послужила рисова каша, до якої домішували гашене вапно!

6. Щороку пам’ятку культури та архітектури відвідує до 40 мільйонів мандрівників, місцем проведення відомого марафону «Велика Стіна» також є Китайський Мур. Крім того, ще в 1987 році стіна ввійшла до Всесвітньої Спадщини ЮНЕСКО і була названа однією з найбільших пам’яток історії Китаю.

7. І на останок – ви ж чули про те, що Велику Китайську стіну видно з космосу? Так от, це неправда. З космосу точно ні, максимум – з орбіти, і то лише у випадку ідеальних супутніх умов.

  Всюдихід вже цієї осені відправиться в Китай досліджувати цю величну пам’ятку історії. цікаво, Приєднуйтесь і Ви!  Деталі ТУТ.

Поділіться у своїй соціальній мережі

Comment

Увійдіть через соціальну мережу
     
Або анонімно