ТОП-7 мальовничих каньйонів України

18.08.2017

Буцький каньйон

   Над шумною й швидкою рікою Гірський Тікич навис один з найкрасивіших в Україні каньйонів – Буцький. Його вважають таким не дарма – кам’яним берегам каньйону вже близько 2 мільярдів років. Початком його вважають перекат колишньої греблі ГЕС – місцеві ж називають його простіше – водоспад Вир. Саме тут можна помилуватися незвичайними руїнами – останками старого водяного млина, побудованого у 19 сторіччі. Найкращий варіант – влаштувати пікнік біля самої води, поставити там же намет і насолоджуватись звивистим та довгим Буцьким каньйоном.

Місцеположення: недалеко селища Буки Маньківського району, що в Черкаській області.

Актовський каньйон

   Непоєднувана гармонія світу рослин і гранітних валунів, незвичайний ансамбль зелені і стрімких скель – це все про унікальне природнє явище Актовський каньйон. Ви колись чули про «Каньйон Диявола»? Саме такою є друга назва каньйону. Також його називають «Малим Кримом». Ландшафт тут дуже схожий на Північну Америку з її відомими каньйонами, а ще тут тече ріка Мертвовод  (вона має досить незвичайний колір, ще й насичена сірководнем) і розташований Трикратський ліс-лабіринт – також справді дивовижне місце.

Місцеположення: село Актове Вознесенського району, що у Миколаївській області.

Арбузинський каньйон

   Арбузинський каньйон називають молодшим братом нашого попереднього каньйону. Назва походить від назви річки, котра пробивається крізь валуни – Арбузинка. Учені вважають, що утворився каньйон приблизно 4 мільярди років тому. Що цікаво: зима тут - неіснуюче явище, бо вулкан, завдяки котрому зараз існує каньйон, ще не охолов. Як старший, так і молодший брати – це частини природного парку «Бузький гард».

Місцеположення: неподалік від Актового і Трикратів Вознесенського району, що у Миколаївській області.

Каньйон річки Синюхи

   Маловідоме місце в Україні – це каньйон річки Синюхи. Слід сказати, що загальна довжина річки більше 100 км, вона вважається однією з найчистіших річок, адже на ній не знайдеш жодного промислового підприємства. Сам каньйон займає лише малу частину водойми, але при цьому ця ділянка одна з найгарніших.

Місцеположення:  біля села Тернівка, Новоархангельський район, Кіровоградська область.

Коростишівський "Гранітний кар'єр"

   Мальовниче озеро, що утворилося на місці затопленого гранітного кар'єру, скелясті береги висотою до 10 м, порослі соснами й березами, синя вода та приголомшливий краєвид.

Місцеположення: м. Коростишів, вул. Червоних Партизан, 117.

Дністровський  каньйон

   Вважається найбільшим в Україні каньйоном. За величну красу та вражаючі пейзажі його по праву називають одним з семи природніх чудес України.

А на вершині каньйону розташовується знаменитий Заліщинський півострів. Це і є улюбленим місцем для туристів, адже звідти відкривається неповторний краєвид на вигин Дністра.

Місцеположення:  місто Заліщики, Тернопільської області.

Тетерівський каньйон

Невеликий, але мальовничий каньйон пробила річка Тетерів в гранітних скелях. Каньйон вузький. Його ширина змінюється від 20 до 100 метрів. Він затоплений водосховищем, але незатоплені частини дуже популярні у скелелазів.

Місцеположення: село Дениші, Житомирської області.

 

Поділіться у своїй соціальній мережі

Comment

Увійдіть через соціальну мережу
     
Або анонімно