Підкорити Еверест наосліп: історія Еріка Вайхенмаєра

25.08.2017

   Складається враження, що назва могутньої вершини уже прописана кимось в генотипі людства. Вона вабить, зачаровує, захоплює, приваблює і водночас…пригнічує. Тому що більшість з нас свято переконані в недоступності Евересту – ми не віримо в себе. Підкорити 8 848 заповітних метри над рівнем моря здається чиєюсь абсурдною мрією, якій не випадає нагода втілитись в реальність. Але ми точно знаємо – піднятися на вершину під силу кожному! Не вірите? А дарма! Зараз ми розвінчаємо міф про недоступність найвищої точки планети. Приготуйтесь поглянути на світ та можливості в ньому під іншим кутом зору.

   Знайомтесь: нашого героя звуть Ерік Вайхенмаєр, і він підкорив Еверест. Наосліп. Вдумались? Приголомшує? Нас теж. Та такий приклад ще раз підтверджує, що немає нічого неможливого. Неможливе просто потребує більше зусиль.

   Зір Еріка погіршувався з дитинства, і до 13 років хлопець втратив здатність бачити. Лікарі готували батьків хлопчика до цього, але не готували його самого. Думка про інвалідність провокувала істерики, а потім стала повільно «вбивати» юнака. В атаках злості він викидав ціпок і категорично відмовлявся вивчати шрифт Брайля. Ерік не хотів миритися з тим, що сліпий. Та незважаючи на це, Ерік Вайхенмаєр стиснув волю в кулаці та отримав перемогу над собою і світом, який уже встиг повісити на нього ярлик «не такий».

   Ерік Вайхенмаєр став першою людиною з вадами зору, яка підкорила Еверест.

   Це не дивно, адже жилка активності у цього «залізного» чоловіка була завжди: з дитинства він любив баскетбол та відпрацьовував трюки на велосипеді. Крім того, вже осліпнувши, хлопець серйозно захопився боротьбою та зміг навіть пробитися на чемпіонат Америки.

   Щодо скелелазіння, то про нього Ерік дізнався з преси. Інтерес до цього виду активності збільшувався шаленими темпами, і невдовзі хлопець наважився здійснити перший підйом. Він підкорював гору Вайтгорс Ледж, яка знаходиться на північному заході США в Нью-Гемпширі. Ерік ніколи не забуде своїх «офігезних» вражень і того, як «чув» відстань від вершини до цивілізації.

   Вайхенмаєр каже, що природа просто так нічого не створює. Він навчився помічати закономірності, які звичайним людям непомітні. У скелелазінні він покладається тільки на слух та дотик. Ерік ділиться своєю системою – він проводить долонею по поверхні і вже знає, де буде щілина чи те місце, за яке можна схопитися. Природа довірила йому свої таємниці, і це неоціненний дарунок.

   Та не все так гладко, як видається на перший погляд. Будь-який підйом дається Еріку непомірною працею та залізною волею. 1995 він підкорив найвищу гору Північної Америки – Деналі (6 194 метри). Згадувати цю подію не особливо приємно, а часто навіть страшно. Адже на певному проміжку Вайхенмаєр думав, що допустив фатальну помилку, йому здавалося, що падіння неминуче. Але хлопець впорався з важким завданням і цим підйомом почав свою знамениту серію сходжень на вершини кожного континенту: Кіліманджаро (1997), Аконкагуа (у дві спроби, 1999), Вінсон (2000), Еверест (2001), Ельбрус (2002), Джая (2008). Тринадцять років знадобилось Еріку, аби подолати сім наймогутніших вершин. Він – єдина людина з обмеженими можливостями, яка змогла цього досягнути.

   На офіційному сайті наш герой повідомляє, що цим досягненням він пишається найбільше. Він дуже відкритий та щирий: ділиться секретом свого успіху. Слух та тактильні відчуття – ці два побратими ніколи його не підводять. Завдяки їм він легко визначає, чи добре зачепився топірцем за лід. Простір підвладний Еріку – він його чує та відчуває. Орієнтуватися без такої пильності було б неможливим для нього. Також важливим фактором є команда Вайхенмаєра. Іноді попереду Еріка йде людина з дзвіночком та подає певні сигнали, завдяки чому наш герой розуміє, куди потрібно рухатися.

   Досягнення цієї надлюдини не обмежуються скелелазінням. Одного разу Ерік захотів навчитися літати та… став парапланеристом. Починаючи з 1995 року, Ерік здійснив понад 50 польотів. Літати для нього не є проблемою, а от приземлення викликає певні труднощі. Та наш герой спритно знайшов вирішення – до його ноги прив’язують довгий мотузок з дзвіночком. У момент, коли він опускається на землю, Ерік вже розуміє, що треба іти на посадку.

   Вайхенмаєру також цікаві тривалі поїздки на велосипеді. Разом із батьком він проїхав 1 736 кілометрів у В’єтнамі. А трохи пізніше і взагалі подолав шалену відстань від Сан-Франциско до Денвера – 2 039 кілометрів. Але й на цьому активність Еріка не вичерпується. Ще він залюбки сплавляється річкою на каяку. У 2014 він сам переплив Гранд-Каньйон (понад 445 кілометрів).

    Саме каяк викликає найбільший страх у Еріка. Йому часто сняться кошмари про те, що у човні нема помічника, і він мчить в річкову безодню.

   Так, вже багато років Ерік має помічника – альпініста Джеффа Еванса. Цей чоловік як ніхто знає, що для Ерік Вайхенмаєра важливо відчувати свою силу та можливості. А ще він завжди спраглий на гострі відчуття та страх.

   Ерік долав Гімалаї та інші значні вершини не тільки поодинці, але й з групами зрячих та незрячих туристів. До прикладу, разом з групою сліпих тинейджерів він повернувся і на Еверест. Разом вони піднялися на 6 500 метрів.

   Ми маємо чому повчитися у Еріка. Світогляд цієї унікальної людини можна охарактеризувати всього 2 словами: «Без бар’єрів».  

   Вайхенмаєр вчить долати труднощі та пробиватися крізь будь-які життєві перепони. Нам це під силу – варто лише захотіти. Варто лише визначити сенс для себе та наповнити ним своє життя. Ви не пізнаєте всіх принад цього світу, сидячи на дивані. Навіть Ерік, який, здавалось би, уже дослідив планету, не збирається зупинятися на Евересті у своїх досягненнях! А як щодо вас? Якщо захочете підкорити вершину планети – зможете! Справжнє бажання – запорука перемоги над собою.

 

Поділіться у своїй соціальній мережі

Comment

Увійдіть через соціальну мережу
     
Або анонімно