30 цікавих фактів про Непал та його жителів

01.09.2017

    Непал – високогірне королівство, яке завжди гостинно приймає туристів. Таємниці цієї країни ваблять, а цікаві традиції та величні пам’ятки історії не залишають нікого байдужим. Ми підготували для Вас 30 фактів про вражаючу країну, які точно вас здивують!

1. Відстань з Непалу до Індії можна подолати пішки. Межа між цими країнами є умовною, це й передбачає вільне переміщення сусідів. Щодо іноземців, то вони повинні бути вкрай уважними, аби випадково не проігнорувати прикордонників.

2. Для того, щоб отримати двотижневу або місячну візу, достатньо просто приїхати у Непал – на прикордонному переході або в аеропорту вам оформлять необхідні документи.

3. Водії деяких автобусів забороняють перевозити багаж в салоні транспортного засобу. Натомість великі сумки чи рюкзаки кріпляться на даху, аби всередині помістилося більше пасажирів. Нерідко ситуація є критичною і вимагає, аби деякі пасажири їхали на даху разом з речами.

4. Одним зі священних місць Непалу є відомий камінь в Лумбіні. Саме біля нього за легендою з’явився на світ Будда.

5. Єдиним прапором нетрадиційної форми у світі є прапор Непалу. Він не прямокутний, а створений за допомогою двох трикутників.

6. Непал вважається бідною та однією з найбільш відсталих країн в світі. Це зумовлено відсутністю щедрих ресурсів природи, виходу до моря, низьким рівнем розвитку сільського господарства та транспорту.

7. Третина непальських чоловіків працюють у туристичній сфері, головним чином вони проводять екскурсії Гімалаями.

8. Однією з найпопулярніших торговельних точок є аптечний кіоск. На аптеку можна натрапити на будь-якій вулиці, а Strepsils можна придбати в першій ліпшій ятці з продуктами.

9. Жителі Непалу часто сплять на підлозі поруч зі своїми рідними. Це стосується навіть людей із середнім рівнем достатку.

10. Університетські заняття розпочинають зранечку – о шостій, а закінчуються о півдні.

11. Типовий житель Непалу вживає їжу двічі протягом дня – обід передбачений близько десятої ранку, а вечеря – о сьомій вечора.

12. Більшість непальців не вживають м’яса. Зазвичай їдять рис та дав (юшку з сочевиці), полюбляють також карі з овочів. Зранку та ввечері їдять практично однакові страви.

13. Якщо непальці й їдять м’ясо, то роблять це нечасто, а перевагу надають курятині.

14. Непальці дуже шанують корів та вважають їх священним тваринами, через це яловичину в їжу не вживають.

15. Також корови часто гуляють вулицями Непалу в пошуках прихистку, а їдять все, що бачать, навіть коробки з картону.

16. Ліву руку жителі Непалу вважають «нечистою», тому намагаються використовувати її мінімально. Їдять лише правою, нею ж і передають певні предмети або приймають якісь дарунки.

17. Головною стравою непальської кухні є далбат. До її складу входять рис, підсмажені овочі та іноді м'ясо. Додаткову порцію далбату можна просити безліч разів, і це не вважатиметься моветоном.

18. Ступа Боднатх – один з найвеличніших та найдревніших світових буддійських храмів – розташований у Катманду. Він користується шаленою популярністю серед туристів.

19. Біля храмів мешкають багато мавп. Прикметним є те, що ці тварини вважають себе господарями території та не виявляють гостинності до відвідувачів, а навпаки – шкіряться, крадуть їжу та не оминають нагоди понишпорити в чиїйсь сумці.

20. Храм Пашупатинатх – одне з найбільш священних індуїстських місць. Він також розташований в Катманду. Тут проводять церемонії кремації, туди пускають лише родичів померлих, але туристи можуть спостерігати за процесом з протилежного берега ріки.

21. Індійці пишаються священною річкою Ганг, а непальці шанують свою – ріку Багматі. 

22. Непальці мають змогу безкоштовно або за копійки відвідувати пам’ятки своєї країни, в той час, коли вартість входу для іноземця буде в 10, 20, або й в 50 разів вищою.

23. У Непалі чистіше, ніж в Індії, хоч це і дуже бідна країна.

24. Велика кількість пилу є звичним явищем для міста Катманду. Через це багато людей пересуваються містом пішки та на мотоциклах у спеціальних пов’язках, які закривають носову та ротову порожнини. Часто можна споглядати барвисті пов’язки, а не похмурі однотонні.

25. 40% території Непалу розташовується на висоті більше 3 тисяч метрів над рівнем моря. Саме тому Непал виправдано вважається найбільш високогірною країною світу.

26. У Непалі знаходиться найбільша гора світу – Еверест або Джомолунгма (8848 м). Крім цього, ще 7 з 14 гір, які перевищують значну висоту у 8 тисяч метрів, знаходяться теж у цій країні.

27. У Гімалаях для здійснення трекінгу потрібно оформити 2 документи – дозвіл для відвідування заповідних зон (permit) та карту реєстрації в пошуково-рятувальній службі (TIMS). Їх дія вичерпується лише одним відвідуванням, проте час перебування в горах не є обмеженим. Можете подорожувати день, а можете й рік, головне – заздалегідь охарактеризувати маршрут і орієнтовну тривалість мандрівки.

28. Вартість ночівлі в гірському селі на трекінгу є низькою (кімнату можна зняти за 3 долари), іноді це взагалі можна організувати безкоштовно, якщо пообіцяєте вечеряти та снідати лише в певних господарів.

29. Можна не обмежувати себе під час походу, а найняти спеціального помічника. Витривалість такого вантажника (портера) вражає – він несе на собі по 30-40 кг провіанту, в той час, коли звичайний турист ледве переставляє ноги, піднімаючись на певну вершину.

30. Портери заробляють приблизно 10 доларів на день, це непоганий дохід для непальців. Також вони раді працювати з туристами, інакше доведеться більш тяжко працювати за менші гроші.

Вже давно мрієте про поїздку до Непалу та про трек по Гімалаям? Всюдихід збирається туди вже цієї осені! Прочитати деталі можна ТУТ.

 

Поділіться у своїй соціальній мережі

Comment

Увійдіть через соціальну мережу
     
Або анонімно