На краю світу: 15 цікавих фактів про Нову Зеландію

08.09.2017

   Нова Зеландія – країна на краю світу – асоціюється з високими горами, безкрайніми рівнинами, розкішними водоспадами, могутніми вулканами та тропічними лісами. Ми підготували для вас 15 цікавинок, які є родзинками захопливої Нової Зеландії.

1. Територія Нової Зеландії не завжди перебувала під владою людини, на відміну від більшості інших земель планети. Лише перетнувши екватор 13 століття тут оселилися племена-першопрохідці – маорі.

2. Нині ця країна уважається однією з найбільш спокійних та безпечних держав світу. Позитивною тенденцією також є майже відсутня корупція.

3. Нова Зеландія виправдано має статус благополучної країни з невимовно гарною природою. Безмежні поля, на яких порядкують отари овець, зелень мальовничих пагорбів, виняткова екологія, чистота повноводних рік – усе це перетворює краї Нової Зеландії в райський куточок нашої планети.

4. У Новій Зеландії ви не зустрінете безхатьків – як дітей, так і тварин. Ця країна справді настільки благополучна, що охочі громадяни мусять очікувати спеціальної черги, щоб всиновити дитину. Щодо тварин, то вони просто відловлюються.

5.  Також Нова Зеландія відома, як кінокраїна. Тут було відзнято трилогії «Володар кілець» та «Гобіт». У Виконавчій раді країни навіть існує посада міністра, який відповідає за діяльність, пов’язану з цими кінокартинами.

6.  Спосіб життя корінних новозеландців можна назвати розміреним, ба навіть повільним. Жителі цієї врівноваженої країни не люблять поспіху. Це стосується як роботи, так і взагалі життя. Зовсім не дивина, якщо хтось не відповідатиме на ваш суперважливий емейл місяць – справа не у зайнятості чи фінансах, а у тому, що потрібно все ретельним чином обдумати та спланувати.

Якщо з’являється вакансія з грифом «терміново», то це означає, що співробітник знайдеться у штат мінімум за півроку. Високий життєвий рівень дає змогу не поспішати у прийнятті доленосних рішень.

7. До територіального устрою Нової Зеландії належать сімсот островів, та заселеними з них є лише шістдесят. Також у цій країні налічується майже вісімсот озер.

8.  Також у цій країні ви не натрапите на змій, великих хижаків чи отруйних комах. Зате пінгвінів тут більше, ніж будь-де на планеті.

9.  Нова Зеландія також славиться своїми символами, одним з яких є кеа – найвисокогірніший папуга світу. Ці птахи живуть на пристойній висоті – півтори тисячі метрів над рівнем моря. Кеа вирізняється серед інших папуг ще й розумовими здібностями та уважається найрозумнішим птахом. До слова, з цим птахом Всюдихід познайомиться вже цієї зими, в грудні ми плануємо експедицію в Нову Зеландію.

10. У Новій Зеландії дуже поширені вівці. Кількість цих свійських тварин перевищує кількість жителів країни майже в десять разів (4,6 млн. громадян  VS 40 млн. овець).

11. Ще одним відомим символом Нової Зеландії є птах ківі, у якого немає крил. Ківі можна зустріти виключно на новозеландських просторах.

12. Третю частину країни становлять національні парки, що знаходяться під пильною охороною держави. На вході вам пропонують обробити взуття спеціальним спреєм, аби не порушити стерильності та не занести чужорідних бактерій на територію парку. Шість з половиною мільйонів гектарів – саме стільки землі віддано під розташування національних (14), морських (4) парків, морських і прибережних (21) заповідників і резерватів (3 тис.).

13.  Лише у Новій Зеландії можна побачити гігантського равлика-м’ясоїда Powelliphanta.

14. Найвищою точкою Нової Зеландії є гора Кука (3 754 м). В деяких джерелах вона має й іншу назву – Aoraki, яка своєю чергою означає велику білу хмару. До слова, в перекладі з мови корінних племен маорі назва «Нова Зеландія» перекладається, як «країна довгої білої хмари». Прославилася гора Кука не лише хмарами, а й льодовиками. До прикладу, площа найбільшого – Тасманського льодовика, становить 81 кв. м. З 1953 року на території гори функціонує національний природний парк.

15. На території Нової Зеландії розташувалися два небезпечні об’єкти – супервулкани. Якщо відбудеться їхнє виверження, то наслідки будуть доволі плачевними – Північний острів буде знищено, а атмосферу Землі заповнить попіл, що позбавить планету сонячного світла.

   Але не будемо думати про погане. =) Як ми вже казали, Всюдихід збирається в Нову Зеландію в грудні. Там ми зустрінемо Новий рік та матимемо можливість дослідити Північний та Південний острови цієї вражаючої країни. Приєднуйтесь і Ви! Деталі можна почитати ТУТ.

Поділіться у своїй соціальній мережі

Comment

Увійдіть через соціальну мережу
     
Або анонімно