Похід Норвегією - що треба знати туристу?

28.09.2015

Норвежці обожнюють походи і прогулянки, байдуже — піші, велосипедні, лижні чи навіть автомобільні!
Саме тому Норвегія — це просто рай для тих, хто любить походи. Адже, за законами Норвегії, тут дозволяється ночівля з наметами буквально будь-де! Є лише три виключення з цього правила — заборонено ставити намети на дорогах, приватних територіях (зазвичай вони позначені спеціальними табличками і відокремлені огорожами) і на відстані 150 м і ближче до людського житла.

Палити багаття у Норвегії заборонено під час пожежо-небезпечного періоду (він триває з 15 квітня по 15 вересня). Тому у поході Норвегією вам знадобляться газовий або бензиновий пальник і паливо для нього.

Гроші
Валюта Норвегії — норвезька крона.
Переважну більшість оплат у Норвегії ви можете здійснити банківською карткою, готівка не знадобиться вам майже ніде. Варто зауважити, що картка потрібна буде обов`язково чіпована (не стрічкова). Також перед початком подорожі не забудьте зателефонувати до банку та відкрити можливість розрахунків карткою за кордоном.

Віза
Норвегія входить до Шенгенської зони, і для подорожі Норвегією українцям (а також росіянам та білорусам) знадобиться шенгенська віза.

Мова
Існує дві форми офіційної норвезької мови — букмол (Bokmål) та нюношк (Nynorsk). Обидві форми використовуються офіційними установами Норвегії. Також існує безліч місцевих діалектів норвезької мови. Але норвежці розуміють кожного, хто говорить норвезькою мовою, незалежно від діалекту.
Переважна більшість норвежців володіє англійською мовою і з радістю допоможе вам у разі потреби :)

Проживання
Під час поході в та подорожей норвежці полюбляють зупинятися у кемпінгах, це дозволяє суттєво економити кошти і жити у гармонії з природою.
Зазвичай, кемпінг у Норвегії — це спеціально обладнане місце для наметів і машин-караванів. У кемпінгах майже завжди є душ, часто — кухня і майже завжди — будиночки для тих, хто бажає спати у ліжку :)
Кемпінги — це дуже зручно для ночівлі у великих містах, коли складно знайти місце для намету. У горах норвежці також часто мандрують від кемпінгу до кемпінгу, користуючись для ночівлі будиночками замість таких звичних для нас наметів.

Місця
Столицею Норвегії є місто Осло, що розташовене на Осло-фьорді, серед лісів та пагорбів. Кількість населення Осло складає 600 тис. жителів. А загалом у Норвегії проживає близько 5 млн. жителів.

У Осло є безліч цікавинок, але перш за все ми рекомендуємо відвідати: старовинну фортецю Акерсхус; музейний острів Бюгдой (тут знаходяться музей кораблів вікінгів — дракарів, музей плота Кон-Тікі, музей славнозвісного полярного судна Фрам, музей Народної Архітектури Норвегії та інші); а також парк скульптур Вігелан.

Клімат
Норвегія знаходиться на одній широті із Аляскою та Гренландією. Але клімат Норвегії є набагато теплішим за рахунок теплої океанської течії Гольфстрім, що проходить біля берегів країни.
Влітку денна температура у Норвегії досягає +25...30°С, вночі +15...18°С.
Найвища точка Норвегії (г.Гальхепігген, 2469 м) знаходиться у Національному парку Йотунхеймен. Ця гора вкрита вічними снігами та льодовиками. Температура біля підніжжя гори вдень складає +10...15°С, вночі тут можливі заморозки.

Поділіться у своїй соціальній мережі

Comment

Увійдіть через соціальну мережу
     
Або анонімно