main.jpg

Вело-Норвегія: північне сонце Лофотенських островів!

15 днів
Вид картинка
Норвегія
забронюй місце
 
Ім’я
Введите имя
Введите номер телефона
Введен недействительный тип данных
Введен недействительный тип данных

Лофотенські острови – це архіпелаг Північної Норвегії. А за красою, якщо в двох словах, цей район наближається до раю! 

Лофотени — перлина Північної Норвегії...
Великі та малі острови, що піднімаються гостими скелями з Атлантичного океану і поєднуються між собою вишуканими арками мостів. Всередині — зелені долини та суворі скелі, білосніжні піщані пляжі та прозорі лагуни...

Окрім цього, в середині літа це ще й сонце, що не заходить за горизонт (тобто взагалі!) і неймовірний, казковий спокій полярної білої ночі.
Запрошуємо у нашу компанію усіх бажаючих! Наш похід поєднує сувору красу Півночі і доступність для велосипедистів-початківців.

 

Що унікального: 

 • Всі дні походу з нами буде сонце Заполяр`я, що не заходить за горизонт. Дивовижне відчуття, коли немає ночі, коли не помічаєш біг годинника, і лише руді вечірні пейзажі нагадують про те, що одна доба змінює іншу.
 • Лофотенські острови оплетені сіткою мальовничих прибережних доріг, що створюють ідеальний район для неважкого та дуже красивого вело-походу.
 • Це найпівнічніший похід Всюдихода, що подарує бажану прохолоду після спекотного літа України.
 • Вночі ми будемо милуватися опівнічним сонцем над Північним Льодовитим океаном.
 • А вдень ми будемо купатися в цьому океані (дякуючи Гольфстріму) на піщаних пляжах Заполяр`я.
 • Здійснимо пішохідне одноденне сходження на висоту 780 м., для того щоб подивтися на серце Лофотенських островів зверху (тільки для бажаючих). 

 

Приєднуйтесь до нашої велокоманди! Будемо раді усім :) 

отримай консультацію
 
Ім’я
Введите имя
Введите номер телефона
Введен недействительный тип данных
Введен недействительный тип данных

Маршрут

Більша частина маршруту прокладена по другорядних дорогах, щоб ми менше відволікалися на автомобілі та захопили більше краси. Норвезькі дороги – відмінної європейської якості, зі слабкою інтенсивністю автомобільного руху. Через те, що Норвегія гориста, вони проходять вздовж морських берегових ліній, повторюючи контури фіордів та нескінченних островів.

Крім того, більш ввічливе ставлення водіїв автівок до велосипедистів, ніж на дорогах Норвегії,  важко знайти.

Наш вело-маршрут поєднує в собі сувору красу Півночі та доступність для починаючих велосипедистів.

 

Begin 1 BEST Beach

 

На нас чекає: 

 • 13 днів вело- походу,
 • 1 день неважкого трекінгу,
 • 2 дні підготовчого вело-походу (на вихідні Україною),
 • ночівля в наметах у мальовничих місцях + одна ночівля в будиночках у кемпінгу,
 • складність: середня,
 • покриття: 98% відмінний асфальт.

 

День 0

 

Зустріч вранці, за декілька годин до вильоту.  Завантажуємо в заздалегідь замовлений мікроавтобус велосипеди, сідаємо самі та їдемо в аеропорт Бориспіль.

Відлітаємо до столиці Норвегії – міста Осло, а ввечері звідти відлітаємо на Лофотени.

Під крилом літака в розривах хмар з`являться гори та водні простори – упереміш, без будь-якої системи. Серед кам`янистих та лісистих безлюдних просторів суші розкидані озера та фіорди, річки та водоспади. Цей край неможливо сплутати ні з чим іншим на Землі.

Норвегія. Схоже, тут завжди будуть себе добре почувати легендарні вікінги, тролі та ельфи…

Але ось ми помічаємо дороги, поселення та міста, що влаштувалися на порізаних берегах. Літак плавно опускається в один з най північніших міст світу – Трумсьо, розташованому на невеличкому острові на 69,7* п.ш. (це північніше Мурманська!).

Вечеряємо та ночуємо у Заполяр`ї.

 

day0

 

День 1

30 км.

 

Острови: Tromsoya, Kvaloya.

Вранці після прильоту ми зберемо наші велосипеди, купимо у місті газові балони для приготування їжі та почнемо нашу двотижневу подорож з північного сходу на південний захід, на найкрасивіший у світі архіпелаг – Лофотенські острови.

Перший день – розминочний. Увесь день будемо їхати вздовж морських проливів. Зупинимося на ночівлю серед дерев біля озера. Нагадую, що весь період нашої подорожі триває полярний день, тобто цілу добу – світить сонце! :)

 

day1

 

День 2

50 км. + паром.

 

Острови: Kvaloya, Senja

В першій половині дня ми виїдемо до нашого першого (з майбутніх десятків) фіорду та вперше побачимо Північний Льодовитий океан!

І ось наш перший паром приблизно за 20 хв. відвезе нас до величезного острову Senja, в якому озер більше ніж дірок у голландському сирі. Ночівля на океанському пляжі.

 

day2

 

День 3

45 км.

 

Острів: Senja.

Сьогодні у нас будуть перші гірські тунелі.

Вдень піднімемось до видового майданчика над одним з фіордів. Знову тунель, стрімкий спуск до чергової затоки.

Ночівля -  на березі Норвезького моря.

 

day3

 

День 4

47 км. + паром.

 

Острови: Senja, Andoya.

Сьогодні в першій половині дня нам належить подолати затяжний підйом, за яким на нас чекає спуск до фіорда Grylle-fjord – найбільш вузького (ширина 400 м, довжина 8 км.) на нашому маршруті.

Тут ми пересідаємо на паромний катер, що йде відкритим морем-океаном до міста Andenes.  Катер йде біля двох годин. В цій протоці часто можна спостерігати китів!

Друга половина дня – поїздка по першому з островів краю Вестеролен, острову Andoya. Тут ми звернемо на зовсім безлюдну, але неперевершену за якістю дорогу вздовж океану. Іноді вздовж дороги зустрічаються невеликі маяки. Ці місця (втім, як і всі Лофотени) схожі на те місце, де реальний світ зустрічається зі світом вигаданим. Тут буде можливість (аж ніяк не остання на маршруті) поспостерігати, як після опівночі сонце, не спускаючись в океан, знову плавно починає підніматися вверх. Опівнічне сонце!

 

day4

 

День 5

50 км.

 

Острови: Andoya, Hinnoya.

Сьогодні просто чудовий ходовий день з красивим морем, декоративними норвезьким селами на його берегах. Ми знову їдемо вздовж моря, але назвати дорогу монотонною або нудною – просто неможливо!

Краса норвезької природи не відпускає. Ми заглибимось в самий центр всього архіпелагу, де океан поступається місцем розгалуженій мережі морських заток.

Сьогодні проїдемо по мосту, що з`єднує острови Andoya та Hinnoya.

В цей день спостерігаємо не океан, а розгалужені морські затоки між островами архіпелагу.

 

day5 

День 6

68 км.

 

Острови: Andoya, Langoya

Вранці, проїхавши ще один міст-гігант (1,5 км) Sortlandsbrua, попадемо у фактичну столицю всього архіпелагу – велике (за тамтешніми мірками) місто Sortland. Але тут же швидко його і залишаємо, так як наша мета – прекрасна природа Норвегії, а не гамір портових міст (нехай і красивих). Тепер ми на острові Langoya. Це другий за величиною острів архіпелагу. Всередині острову розташувався тихий та красивий Eidsfjord з видом на дальні гори на іншому березі фіорду.

Ночівля – в затишному містечку на галявині на березі великого озера.

 

day6

 

День 7

48 км.

 

Острови: Langoya, Boroya, Hadseloya

Продовжуємо їхати хвилястою дорогою вздовж Eidsfjord.

У другій половині дня знову проїдемо витончений міст, що стоїть прямо під авіакоридором літаків, що заходять в розташований поруч аеропорт.

І ночівля в неймовірно красивому місці зі своєю видовою площадкою. Милуватися океаном та сонцем, що не заходить, можна усю ніч!

 

day7

 

День 8

61 км + паром.

 

Острови: Hadseloya, Austvagoya

Вранці – дюжина кілометрів по сільській дорозі вздовж океану в якості ранкової розминки. Потім за допомогою  паромної переправи добираємось до острову Austvagoya. Знову мирна спокійна дорога – то вздовж фіордів, то приморськими широкими долинами. Проїдемо одну затоку, де на власні очі переконаємось у могутності сил припливу.

Ближче до вечора проїдемо повз каскад з декількох озер, про які з першого погляду важко сказати – фіорд це чи озеро.

Сьогодні ми поселимося в чудових будиночках класного кемпінгу, розташованого на маленькому півострові (але зі свої озером та старовинною діючою церквою) в глибині вузького фіорду. Буде можливість посидіти у затишній теплій кухні-вітальні, прийняти гарячий душ, скористатися пралкою та сушильнею, Інтернетом, повечеряти в ресторанчику, познайомитися з іншими туристами.

Ввечері святкуємо пройдений екватор (екватор у Заполяр'ї) нашої подорожі! Ми проїхали більше половини нашого вело маршруту, тут проходить кордон краю Вестеролен та краю Лофотен. Святкуємо та набираємося сил для нових пригод.

 

day8

 

День 9

69 км.

 

Острови: Austvagoya, Gimsoya, Vestvagoy

Зручність широкої дороги. Мальовничі привали. Лофотенський Кафедральний Собор. Тиха дорога. Хто швидше?

Ми починаємо шлях по тій частині архіпелагу, що, власне, і зветься Лофотенські острови.

Сьогодні, після якісного відпочинку у кемпінгу – найбільш довгий кілометраж.

Перші півдня ми будемо їхати по широкій дорозі Е10, що йде з материка через усі крупні Лофотенські острови. Через кожні декілька кілометрів розташовані класні оглядові площадки з лавками та столиками, для того щоб помилуватися морем та нескінченними островами. Крім того, проїдемо два крупних (за норвезькими мірками) міста - Svolvaer та Kabelvag. В Кабельвозі відвідаємо найбільший дерев`яний храм у північній Норвегії - Lofoten Cathedral.

Після смачного обіду у мальовничій піщаній бухті ми проїдемо два великих мости та повернемо на найбільш спокійний автомобільний участок нашої подорожі. Завдяки пласкому берегу та гарному огляду дороги, тут можна буде гарненько позмагатися у швидкості!

Ночівля на пляжі Норвезького моря.

 

day9

 

День 10

59 км.

 

Острови: Vestvagoy, Flakstadoyа

З сьогоднішнього дня починаємо знижувати темп для запланованого трекінгу в південній частині маршруту. Проїдемо через туристичне місто Leknes (тут рекомендується закупитися сувенірами) з його довжелезною вело-доріжкою та спустимося в 1776-метровий тунель Nappstraumtunnelen під морським дном!

Після тунелю нам належить проїхати повз приємні піщані пляжі  (де неодмінно будемо купатися).

Ночівля з видом на океан та опівнічне сонце над горизонтом!

 

day10

 

День 11

35 км.

 

Острови: Flakstadoya, Moskenesoya, Toppoya, Lille Toppoya, Olenilsoya, Sakrisoya, Moskenesoya

Сьогодні просто чарівний день! Всього 35 км! Ми проїдемо крізь 2 тунелі, побуваємо на восьми островах та острівцях, проїдемо по дюжині мостів, побуваємо у самісінькій душі Лофотенів – рибацькому селищі Reine, що розкидане по декількох островах в гирлі скелястого фіорду.

Розбиваємо табір після обіду, трохи не доїжджаючи (а можемо і доїхати, якщо захочемо) до міста А (так, саме так воно і називається – А [o:] ). Тут завершується наш вело-похід Лофотенами, але ще не завершуються пригоди!

 

day11

 

День 12

12 км пішки.

 

Геть педалі! Сьогодні ми вирушимо пішки у гори в пошуках краси, втомленості, обіду та …Юпітеру. Десь на висоті 700 м, де видно масштаби острову у порівнянні з небом та океаном, сховалась серед каміння 70-сантиметрова кам`яна модель Юпітеру з цікавого ленд-арту. Кажуть, що ті, хто постоїть на Юпітері босоніж, отримають просвітлення (мабуть, понад те, що вже отримали під час подорожі). Подивимось, що собою являє туристичний притулок по-норвезьки біля гірського озера. Із самої вершини (780 м) відкривається такий пейзаж на 360*, що захоплює подих навіть у бувалих гірських туристів та альпіністів. Хочеться залишатись на вершині та витріщатися по сторонам годинами! Тут і пообідаємо.

Окрім того, в цей день ми побуваємо на найбільш західній точці усієї нашою подорожі – рівно в 13"00"00 східної довготи!

І – приємний спуск назад.

 

day12

 

День 13

7 км + корабель.

 

Острови: Moskenesoya, континент.

Знову в сідла, знову педалюємо, але все для того, щоб проїхати 3 км до пристані.

Тут ми прощаємося з Лофотенами. Корабель відвезе нас на материк, до славного міста Будьо. Тут знаходиться найпівнічніша станція норвезької залізниці.

Сьогодні ранній відбій, щоб завтра встигнути доїхати до аеропорту та підготувати велосипеди до відльоту.

 

day13

 

День 14

Повернення.

 

Сніданок при опівнічному сонці. Чарівність міста, що спить у полярний день.

Плавно під'їжджаємо до невеликого аеропорту.

Упаковуємо велосипеди… До нових вело подорожей, до нового шурхоту шин по дорозі. Великий залізний птах проковтне нас та наших залізних коней та помчить додому, щоб ми знову захотіли приїхати до славної Норвегії!

Ввечері в Києві нас зустрічає замовлений мікроавтобус та доставляє додому.

Після прильоту ми відкисаємо у ваннах, відповідаємо на захоплені розпитування друзів, роздаємо сувеніри, перебираємо фотографії та відео. Через пару тижнів після прильоту «Всюдихід» знову організовує фото-зустріч з переглядом усього добра на проекторі і, звичайно, з обговоренням нових подорожей!

А Норвегія залишається жити в наших серцях. І знову манить до себе…

 

day14

 

Вартість

Вартість участі у подорожі: 590 євро.

У вартість входять УСІ обов`язкові витрати на маршруті, окрім візи та авіаквитків.

 

У вартість входить:

 

 • усі переїзди та паромні переправи по маршруту в Норвегії;
 • медична страховка;
 • похідне харчування (трьохразове, готуємо разом в порядку чергування);
 • групова аптечка;
 • прокат групового спорядження: котли, газові пальники, газ, вело-аптечка;
 • трансфер від місця упаковки велосипедів до аеропорту (Київ – Бориспіль) та назад після походу;
 • допомога у отримання візи;
 • допомога у підготуванні велосипеду до авіаперевезення, допомога у підготовці одягу та спорядження;
 • проживания у будиночках у кемпінгу (1 ніч в середині маршруту);
 • супроводження двох інструкторів (для групи до 6 учасників – один інструктор);
 • взагалі будь-які консультації та допомога у підготовці.

 

У вартість не входить:

 

 • авіаквитки (на 6.10.2015 їх вартість – 450 євро, включаючи оплату за перевезення велосипедів);
 • збір візового центру Норвегії – 60 євро.

 

Авіаквитки ми плануємо брати вже в кінці березня, до цього часу потрібно визначитися з участю – потім квитки будуть дорожчати.

Фото

 

Як записатися

 

Щоб записатись до групи - натисніть, будь-ласка, на кнопку "Забронюй місце" (під датами подорожі). 

 

Після цього з вами зв`яжеться наш координатор для уточнення ваших контактних даних та інших деталей по подорожі.

 

Щоб забронювати за собою місце в групі, вам потрібно буде внести передплату (35% від вартості подорожі) та кошти за авіаквитки. Предоплату можна передати нам особисто або перерахувати на картку ПриватБанку.


У випадку відмови від участі в подорожі, передоплата повертаєтся тільки в тому випадку, якщо ви замінили себе іншим учасником, так як вона вже буде витрачена на організаційні витрати.

 

Решту оплати вам потрібно буде внести за 20 днів до початку подорожі. Після цього у випадку відмови від участі передоплата не повертаєтся. 


Учасникам повертаются невикористані внесені кошти за авіаквитки, якщо вдалося купити їх дешевше, ніж очікувалось. 

 

Приєднуйтеся! Будемо вам раді :)

Спорядження

 

забронюй місце
 
Ім’я
Введите имя
Введите номер телефона
Введен недействительный тип данных
Введен недействительный тип данных

Поділіться у своїй соціальній мережі

ПОДАРУНОК
Ім’я
Введите имя
Подорож
Введен недействительный тип данных
Введите номер телефона
Введен недействительный тип данных
 
Ім’я
Введите имя
Введите номер телефона
Введен недействительный тип данных
Введен недействительный тип данных