Грузія

Гостинна Грузія: похід Сванетією (Кавказ)

10 днів
Вид картинка
Грузія
забронюй місце
 
Ім’я
Введите имя
Введите номер телефона
Введен недействительный тип данных
Введен недействительный тип данных

- Сідайте, будь ласка.

- Дякую, я пішки постою...

к/ф Міміно

 

Коли ми вперше потрапили у похід Грузією, нас дуже вразили привітність та гостинність кавказців. Коли ми зупинялись неподалік від села, а до нас уже хтось поспішав із частуванням та добрими побажаннями - це було щось неймовірне! 

Додайте сюди ще стиглі фрукти та овочі, свіже молоко, грузинський запашний хліб, чисте високогірне повітря, прохолодні річки, і, звичайно ж, засніжені гірські вершини - і стане зрозумілим, чим ми хочемо з вами поділитися. 

 

У Сванетії - "країні тисячі башт" на нас чекають:
- цікавий похід, насичений неймовірними гірськими пейзажами і фізичними навантаженнями;
- самобутня Сванетія, яка лише декілька років тому почала освоюватися туристами;
- відпочинок на Чорному морі в Батумі після активної частини походу;
- гарна компанія і душевні вечери під зоряним куполом!

 

Складність походу - середня, бажано мати досвід походів або гарну фізичну форму.

 

В Грузії дуже добре подорожувати і ходити в походи, влітку тут можна ніжитися на смарагдовій траві під сонцем і споглядати суворі вершини та величні льодовики. Наважуйтесь на подорож і поїхали з нами! 

отримай консультацію
 
Ім’я
Введите имя
Введите номер телефона
Введен недействительный тип данных
Введен недействительный тип данных

Маршрут

День 0

Ввечері зустрічаємося в аеропорті «Бориспіль» і вирушаємо назустріч пригодам!

У нас запланований пізній приліт, тому не гаячи часу ми відправляємося на місце ночівлі, щоб добре відновитися перед завтрашнім днем!

 

День 1

Трансфер в гори, обід, першій набір висоти, ранній відбій.

Відстань: 4 км. Набір висоти: 500 м. Ночівля на вис. 1590 м.

На замовленій машині їдемо 120 км в гірське село Чвелі (висота 1100 м). Пообідавши та відпочивши на березі річки Цхеніскцкалі, починаємо достатньо крутий підйом на Сванський хребет, що відділяє Верхню Сванетію від Нижньої Сванетії.

У зв`язку із раннім підйомом та напруженим днем на ночівлю стаємо раніше - на висоті приблизно 1590 м, не виходячі із зони лісу.

Відсипаємось, на повні груди вдихаючи чисте горне повітря. Даємо організму звикнути до нового ритму та налаштуватися на подальший шлях та пошук пригод. 

 

Day1 

 День 2

Перші гірські озера, перевал Латпарі, переше знайомство з Головним Кавказьским хребтом

Відстань: 10 км. Набір висоти: 1300 м. Ночівля на вис 2830 м.

 

Прокидаємось на світанку та, вийшовши на відкриту «зону альпійських лук», продовжуємо рух до Сванського хребта. Милуємося видами на хребет на півдні. Цей день теж не найлегший. Підйом буде зовсім не простий, хоча дорогою будуть зустрічатися освіжаючі струмки та гірське озеро. Але в кінці дня, дійшовши до перевалу Латпарі (2830 м), ми отримаємо свій приз - будемо нагороджені грандіозним (без перебільшень) видом на Головний Кавказський хребет. Тут ми і заночуємо біля великого озера, спостерігаючи за вечерею, як вечірнє сонце підсвічує вершини п`ятитисячників.

 

Day2

 

День 3

Сванський хребет, гірські озера, сходження на тритисячник, руїни родової башти.

Відстань: 15 км. Набір висоти: 350 м. Ночівля на вис 2300 м.

 

Поснідавши та споглядаючи, як сонце розфарбовує білосніжний гірський хребет, починаємо рух по Сванському хребту. На початку дня оминемо вершину траверсуючою стежкою з підйомом до висоти 2950 м, потім пройдемо повз ще одне озеро та незабаром вийдемо знову на хребет. Тепер пів-дня будемо йти рівною стежкою. Увесь цей час ми будемо спостерігати панораму Головного Кавказького хребта: Ушба (4710 м), найвища гора Європи Ельбрус (5642 м), Тетнульд (4860 м), Безенгійська Стіна та найвища вершина Грузії Шхара (5201 м). Такі краєвиди можна побачити тільки зі Сванського хребта. Сьогодні нам зустрінуться ще два красивих озера. В другій половині дня ми видеремося на найвищу точку нашого маршруту - 3014 м. Ввечері спустимося на ночівлю біля гірської річки та руїн тисячолітньої родової башти.

 

Day3

 

День 4

Прогулянка без наплічників. Безенгійська Стіна крупним планом. Шхара - льодовик та гора.

Відстань: 23 км (без наплічників). Набір висоти: 200 м. Ночівля на висоті 2120 м.

 

Після спуску до селища Ушгулі ми побачимо відомі багатовікові родові башти. Поселення вважається пам`яткою всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. І справді, таку унікальну архітектуру варто берегти.

В селі ми залишимо наплічники в гестхаузі та здійснимо прогулянку без них. Нам випаде помилуватися величнимигірським масивом Безенгі, в якому зібрані природою п`ять вершин - п`ятитисячників! Одна з них - гора Шхара, до льодовика якої ми підійдемо впритул. Це найвища гора Грузії. Її льодовик дає початок могутній річці Інгурі. Південна стіна Шхари вважається одною з найбільш небезпечних для сходження вершин, альпіністські маршрути на неї дуже складні.

 

Day4 2

 

День 5

Мальовнича прогулянка в ущелину, сел. Іпралі, спорожніле село Халде, види на водоспади та льодопад.

Відстань: 21 км. Набір висоти: 1100 м. Ночівля на вис 2720 м.

 

Залишаємо Ушгулі та рухаємось мальовничою дорогою у вузькій глибокій ущелині вниз за течією Інгурі до сел. Іпралі.

До кінця дня ми підійдемо до спорожнілого села Халде. Його населення було знищене за царьского режиму. Героїзм мешканців села слугує прикладом для усієї Сванетії. Про них складені легенди та пісні. Після села ми побачимо декілька високих водоспадів. І на ночівлю піднімемось на пер. Чхундері (2720 м) з видом на білосніжний (нагадує гору морозива!) Тетнульд (4858 м), а також найбільший льодопад Грузії та на льодовик Лардаад під ним. Висота льодопаду майже 2 км!

 

Day5 3

 

День 6

Брод через ріку Халдесчала, колорит сел. Адіші.

Відстань: 16 км. Набір висоти: 600 м. Ночівля на вис 2400 м.

 

Вранці, після спуску через густий ліс, нам потрібно буде перейти річку Халдесчала. Сьогодні пройдемо через с. Адіші (на деяких родових баштах села вже виросли великі дерева). Другу половину дня будемо йти приємною, майже рівною стежкою і до вечора вийдемо на класну галявину з видом на долину та на Ушбу, що вже наближається.

 

Day6

 

День 7

Спокійна широка дорога, багато селищ, яблука, алича.

Відстань: 20 км. Набір висоти: 600 м. Ночівля на вис 1820 м.

 

Майже увесь день крокуємо спокійною широкою дорогою, що дуже зручно для ігор та розмов на ходу. Спускаємося з перевалу в долину з декількома селами. На шляху пригощаємося яблуками та аличою. Ввечері стаємо перед спуском до селища Местія. У всій красі можна побачити подвійну вершину Ушба (схожа на гору, де було закріплене око Саурона) та неймовірну кількість родових башт Местії.

 

Day7

 

День 8

Местія, душ, прогулянки містом, сувеніри, музей Хергіані, смачна вечеря у господині гестхауза. Ми стаємо наметами на території садиби, а бажаючі можуть поспати у теплому ліжечку!

Відстань: 5 км. Набір висоти: 0 м.

Местія - адміністративний центр Верхньої Сванетії. Тут є стабільний зв`язок, магазини, базарчик. Є навіть свій аеропорт!

- Льотчик?

- Іноді. Взагалі-то, я ендокринолог.

к\ф «Міміно»

Саме в цьому містечку ми проведемо сьогодні весь день, після того як трохи відпочинемо та відмиємось у гестхаузі. Окрім красивих краєвидів, тут також цікаво буде подивитись на безліч родових башт в гарному стані, на музей всесвітньо відомого альпінста Міхайла Хергіані.

 

Day8

 

День 9

Вранці ми переїжджаємо до Батумі, а звідти вирушаємо додому в Кутаісі J.

Бажаючі ж можуть залишитися на морі ще на кілька днів, ми допоможемо забронювати затишний і недорогий хостел.

 

Day9

 

 

Розподіл активної частини маршруту по дням може змінюватися у зв'язку з погодою і фізичною підготовкою групи, яка збереться у похід.

Вартість

Вартість участі на нашій подорожі – 290 $.

 

У вартість входить: 

 • супровід двох інструкторів (для групи до 7 учасників - 1 інструктор);
 • переїзди Грузією за маршрутом (Кутаїсі - Чарчвелі, Чарчвелі - Лаптарі, Местія - Батумі);
 • групове спорядження (котли, пальники, паливо);
 • похідне трьохразове харчування (готуємо разом);
 • похідна аптечка;
 • проживання в гестхаузі в Местії в наметах (1 ніч);
 • страховий поліс;
 • допомога в купівлі авіаквитків;
 • консультації зі спорядження та підготовки до походу.

 

У вартість не входить (та сплачується окремо):

 • авіаквитки (вартість перельоту з Києва 250-300 $);
 • участь у тренувальному поході вихідного дня (ви сплачуєте лише власні витрати на харчування та проїзд, це 350-400 грн);
 • музеї / екскурсії / кафе / транспорт по Батумі;
 • переїзд Батумі - Кутаїсі (10 $, або за бажанням можна вилетіти додому з Батумі);
 • ночівля в Кутаісі по прильоту (за домовленістю або в наметах неподалік аеропорту або в хостелі в Кутаісі за ціною 15-20$)

Як записатися

Щоб записатись до групи - натисніть, будь-ласка, на кнопку "Забронюй місце" (під датами подорожі). 

Після цього з вам зв`яжеться наш координатор для уточнення ваших контактних даних та інших деталей по подорожі.

Щоб забронювати за собою місце в групі, вам потрібно буде внести передплату (30% від вартості подорожі). Предоплату можна передати нам особисто або перерахувати на картку ПриватБанку.


У випадку відмови від участі в подорожі, передоплата повертаєтся тільки в тому випадку, якщо ви замінили себе іншим учасником, так як вона вже буде витрачена на організаційні витрати.

Решту оплати вам потрібно буде внести за 20 днів до початку подорожі. Після цього у випадку відмови від участі передоплата не повертаєтся. 

 

Приєднуйтеся! Будемо вам раді :)

Спорядження

Групове спорядження у похід (казани, пальники, газ, тенти, групову медичну аптечку), а також триразове харчування у поході забезпечуємо ми. Вам залишається попіклуватися про своє особисте спорядження - спальник, килимок, наплічник, намет, одяг та дрібні смаколики на переходи.

 

Якщо у вас є власний намет, який ви хочете взяти у похід - повідомте, будь-ласка, нам його модель та вагу, щоб ми могли порадити, чи підійде такий намет для цього походу.

Якщо у вас немає намета - дайте нам знати. Якщо буде така можливість - ми підселимо вас до намету інших учасників походу (виключно за їхнім та вашим бажанням :)) або порадимо, де краще взяти намет у прокат і який саме.

 

Вага групового спорядження і продуктів на похід розподіляється між усіма учасниками походу, включаючи інструктора. Дівчата отримують трохи менше загальної ваги, хлопці - трохи більше. Продукти ми розподіляємо таким чином, що усі учасники походу розвантажуються рівномірно і поступово.

Учасники з Києва отримують свою частину групового спорядження і продуктів за декілька днів до походу, учасники з інших міст - уже при зустрічі на точці старту походу.

Вага групового спорядження в цьому поході (включаючи їжу) - 6-7 кг, рекомендована вага решти спорядження (включаючи рюкзак, вашу частину намету і весь одяг) - 13 кг. Таким чином, загальна вага вашого рюкзака на старті походу буде 19-20 кг.

 

Їжу в походах ми готуємо разом, у порядку чергування (чергуємо групами по 2-4 людини). У походах ми їмо: смачні борщі та супи, солодкі та м`ясні каші з оригінальними соусами, п`ємо компоти та ароматні чаї, до чаю завжди солодощі. 

Якщо ви вегетаріанець або просто не вживаєте щось із продуктів харчування, ми обов`язково врахуємо це при формуванні меню на похід і замінимо те, що ви не їсте, на інші продукти аналогічної поживності. 

Продукти перед походом ми запаковуємо таким чином, щоб приготувати їжу у поході було якомога зручніше. Інструктор завжди допомагає учасникам у приготуванні їжі і завжди підкаже, якщо щось буде незрозуміло.

 

Особисте спорядження, яке знадобиться вам у цьому поході:

Спорядження Коментар
Ходовий комплект
Термобілизна (верх) З довгим рукавом
Термобілизна (низ) Зручна, така що не заважає рухатись.
Футболка (бажано така, що відводить вологу) На випадок, якщо буде дуже жарко
Ходові шкарпетки Вовна/ синтетика зі щільністю тканини 100
Ходове утеплення: софтшел або полар (фліс) Щільність тканини 100
Ходові штани Штани, які не заважають рухатись ішвидк сохнуть. Ідеальний варіант — трекінгові штани.
Вітровка (куртка, що не продувається вітром) Потрібна у випадку, якщо у вас немає мембранной куртки
Дощозахист (мембранна куртка, силіконка і т.п.) Бюджетний варіант — звичайний дощовик, але він сильно парить і рветься (потрібно буде взяти декілька).
Бафф/бандана/легка шапка Зручно брати 2 баффа — один на голову, другий на шию.
Ботинки
Трекінгові
Краще брати на розмір більше, щоб на спусках пальці не впиралися у носок.
ВАЖЛИВО!!! Перед походом взуття потрібно розносити.
Ліхтарики на взуття (гамаші) Для того, щоб сніг не потрапляв у ботинок + захищають від бруду нижню частину штанів.
Тонкі рукавички Краще взяти, якщо при +5-8 уже мерзнуть руки.
Одяг на утеплення
Пуховка (прималофт,синтепон) Вагою до 1 кг!
Теплі штани Дуже гарно підійдуть флісові.
Теплі запасні рукавички Повинні лежати у герметичному пакеті в клапані рюкзака.
Шапка (пов`язка) Повинна закривати вуха.
Теплі шкарпетки (шерсть, фліс і т.д.) 2 пари
Змінний одяг
Футболка Можна з довгим рукавом.
Білизна Не повинна натирати!
Трекінгові сандалі або тапочки Достатньо міцні, щоб могли пережити броди. Можна кросівки з сіткою, з закритим носком.
Шкарпетки Вовна/ синтетика зі щільністю тканини 100
Особисті речі
Рюкзак 60-100л
Килимок Іжевський або Therm-A-Rest
Спальник Температура комфорту -5°C, вага до 1.8 кг
Кружка/ложка/миска/ніж Пластик або нержавійка (щоб посуд не бився)
Речі для вмивання Максимально легкий набір. Маленький тюбик зубної пасти і зубна щітка. Якщо потрібно мило, можна взяти маленьке, як дають в готелях. Шампуня можна купити одноразовий пакетик. Туалетний папір.
Окуляри сонцезахисні, UV2-3 З захистом UV не нижче 2 категорії
Крем сонцезахисний SPF-фактор 20 достатньо
Ліхтар налобний І запасні батарейки
Сірники + запальничка У герметичному пакеті
Трекінгові палки ДІВЧАТАМ — ОБОВ`ЯЗКОВО!!! Дуже полегшують підйоми і спуски, розподіляють вагу по всьому тілу. З ними не лише зручно, але і корисно :)
Сміттєві пакети Дуже корисна річ у походах:) 2 великих (160л) і упаковка маленьких (30л). Спальник і всі речі для утеплення запакувати в міцні пакети.
Пластикова пляшка на 2 л Будемо набирати воду
Паспорт + копії Копії паспорта зберегти в інтернеті, можна в пошті. + 100 до швидкості при відновленні документів.
Особиста аптечка Бинт стерильний, широкий 7м х 14см — 2шт, перекис у пластиковій тарі 50мл, кетанов (кеталонг, темпалгін) 4 таб, гігієнічна помада.
Кишенькові перекуси (щоб підживитися між прийомами їжі) Це можуть бути шоколад, горішки, сухофрукти, цукерки, сухарики, льодяники, злакові батончики тощо — те, що дає швидку енергію та смакує саме вам. Із розрахунку 50-100 г на ходовий день.

Відео

Надихаюче відео з нашого першого походу цим маршрутом у вересні 2013 р. Зустічайте неймовірну Сванетію - країну тисячі башт!

 

{youtube}v=SwsNadydP64{/youtube}

 

забронюй місце
 
Ім’я
Введите имя
Введите номер телефона
Введен недействительный тип данных
Введен недействительный тип данных

Поділіться у своїй соціальній мережі

ПОДАРУНОК
Ім’я
Введите имя
Подорож
Введен недействительный тип данных
Введите номер телефона
Введен недействительный тип данных
 
Ім’я
Введите имя
Введите номер телефона
Введен недействительный тип данных
Введен недействительный тип данных