Грузія

Гостинна Грузія: похід Сванетією (Кавказ)

9 днів
Вид картинка
Грузія
забронюй місце
 
Ім’я
Введите имя
Введите номер телефона
Введен недействительный тип данных
Введен недействительный тип данных

- Сідайте, будь ласка.

- Дякую, я пішки постою...

к/ф Міміно

 

Коли ми вперше потрапили у похід Грузією, нас дуже вразили привітність та гостинність кавказців. Коли ми зупинялись неподалік від села, а до нас уже хтось поспішав із частуванням та добрими побажаннями - це було щось неймовірне! 

Додайте сюди ще стиглі фрукти та овочі, свіже молоко, грузинський запашний хліб, чисте високогірне повітря, прохолодні річки, і, звичайно ж, засніжені гірські вершини - і стане зрозумілим, чим ми хочемо з вами поділитися. 

 

У Сванетії - "країні тисячі башт" на нас чекають:
- цікавий похід, насичений неймовірними гірськими пейзажами і фізичними навантаженнями;
- самобутня Сванетія, яка лише декілька років тому почала освоюватися туристами;
- відпочинок на Чорному морі в Батумі після активної частини походу;
- гарна компанія і душевні вечери під зоряним куполом!

 

Складність походу - середня, бажано мати досвід походів або гарну фізичну форму.

 

В Грузії дуже добре подорожувати і ходити в походи, влітку тут можна ніжитися на смарагдовій траві під сонцем і споглядати суворі вершини та величні льодовики. Наважуйтесь на подорож і поїхали з нами! 

отримай консультацію
 
Ім’я
Введите имя
Введите номер телефона
Введен недействительный тип данных
Введен недействительный тип данных

Маршрут

 

День 1. Зугдіді - Інгурі ГЕС - Мазері

Зустрічаємося вранці в містечку Зугдіді, до якого легко доїхати рейсовим транспортом з будь-якого великого міста Грузії: Кутаїсі, Батумі, Тбілісі. Знайомимося, сідаємо у заздалегідь замовлений автобус і вирушаємо в гори!

По дорозі заїдемо подивитися на величезне водосховище Інгурі ГЕС - бірюзова вода і масштаби споруди вражають!

Водосховище Інгурі ГЕС

Сотні поворотів і серпантинів гірської дороги ущелиною річки Інгурі приведуть нас в гірське селище Мазері. Це стародавнє сванське селище розташоване біля самого підніжжя Головного Кавказького хребта. Полонину оточують потужні піки, на фоні яких вирізняється дворога Ушба. Поставимо намети в кемпінгу і будемо звикати до таких величних видів :)

 

День 2. Трекінг до водоспадів Шдугра

Для кращої акліматизації вирушимо без важких рюкзаків до водоспадів Шдугра в ущелині річки Долра. Водоспади беруть початок з льодовика під вершиною легендарної Ушби, і спадають донизу чотирма потоками. Підійдемо під найпотужніший з них.

Водоспади Шдугра

Маршрут до водоспадів Шдугра пролягає мальовничою долиною, стежка заходить в казковий ліс, а по дорозі можна спробувати справжньої мінералки з нарзану. Перед підйомом до водоспадів знаходиться пост прикордонників - до кордону рукою подати, але вона проходить по важкодоступним загостреним пікам висотою 4000 - 5000 м.

Смерекові гірські ліси

День 3. Мазері - озеро Мезір - переїзд до Местії

Сьогодні встанемо чимраніше, і знову на нас чекає захоплююча прогулянка! Цього разу підемо ялиновим лісом до гірського озера Мезір, розташованого на висоті 2285 м. Види з озера вражають - Ушба як на долоні, по іншу сторону - потужні льодовики і вершини Сванського хребта. А внизу, далеко-далеко, видніються водоспади Шдугра, на яких ми були ще вчора. Чудова панорамна точка!

Вид на гори

Після споглядання таких красот вирушаємо ялиновою "фітостежкою" донизу, у село Мазері. Їмо, збираємо намети і на замовленому транспорті виїжджаємо у Местію - столицю Сванетії.

Башні у Местії

День 4. Местія - селище Адіши - річка Адішчала

Вранці зайдемо на екскурсію в будинок-музей великого альпініста Михайла Хергіані, подивимося на Местію та гори з висоти сванської вежі, і вирушимо на мікроавтобусі до канатної дороги, що розташована на схилах піку Тетнульді. Звідси починається піша частина нашого маршруту, яку ми пройдемо вже під рюкзаками. Два дні до цього ми розминалися та звикали до гір, відтепер починається справжній похід!

Музей Хергіані

Від канатної дороги спускаємося до ущелини річки Адішчала. По дорозі нам зустрінеться стародавнє селище Адіші.

Селище Адіши

Рухаємось далі вздовж гірської річки до перевалу Чхундері, під початком підйому на нього зупинимось на ночівлю. У двох кілометрах від місця ночівлі вже знаходиться язик величезного льодовика Лардааді (він же - Адіш), і біліють шапки п'ятитисячників Безенгійської стіни.

Вид на Тетнульді

 

День 5. Брод Адішчали - перевал Чхундері - водоспади в ущелині річки Халдесчала

Вранці нас чекає брід гірської річки. Прокидаємося дуже рано, поки не вийшло сонце і не піднявся рівень у річці, адже вона живиться від величезного льодовика Лардаад. Інструктор розповість і покаже як правильно бродити гірські ріки, отримаємо нові знання та досвід. Для тих, хто боїться - можна перейти річку верхи на конях. Цю послугу пропонують місцеві жителі, коштує таке задоволення близько 20 ларі.

Бродимо Адішчалу

Після броду піднімемося по стежці на перевал Чхундері. Набір висоти серйозний - 500 метрів, проте є набита стежка, і види з кожним метром підйому - все прекрасніше!

Види з підйому на перевал Чхундері

З панорамної вершинки біля перевалу Чхундері в гарну погоду відкривається просто приголомшлива панорама Безенгійській стіни - найскладніші та найвищі гори Кавказу. Двокілометрові стіни, вкриті льодом та снігом, що не тане цілий рік; потужні льодопади та гострі скелясті піки - такі види здивують і найдосвідченішого туриста.

Вид на льодовик Лардаад

На перевалі Чхундері

Перекусивши з видом на п'ятитисячники, спускаємося в сусідню ущелину, де на нас чекає мальовничий каньйон і водоспади біля місця ночівлі.

Вид на Безенгійську стіну з ущелини Халдесчали

Водоспади в ущелині Халде

День 6. Ущелина Халдесчали - селище Іпралі - річка Муруши

Поснідавши, вирушаємо в дорогу. Пройдемо уздовж глибокого каньйону, в який уходить річка Халдесчала. Пройдемо повз сванських селищ Халде, Іпралі, Лалхорі та Давбері, які відносяться до громади Кала. Піднявшись по стежці над річкою Інгурі, будемо йти лісистими схилами до громади Ушгулі. Глибоко внизу побачимо ще один каньйон, який пробила в скелях річка Інгурі. Пройшовши над каньйоном у верхів'я ріки, зупинимось на ночівлю в зручному місці у прохолодного гірського струмка Муруши.

Види зі стежки

День 7. Ушгулі - підйом на Сванський хребет.

До Ушгулі залишилось зовсім небагато, тому відразу після виходу з місця ночівлі ми побачимо перші вежі цього селища. Ушгулі вважається самим високогірним постійно заселеним поселенням в Європі, і занесено до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Тут збереглася стародавня архітектура та життєвий устрій, традиційні сванські будинки з каменів та, звісно, сванські вежі. Над селищем видніється шанована усіма церква Ламарія, побудована в XI столітті.

В Ушгулі

Погуляємо по Ушгулі і почнемо підйом на Сванський хребет. Наберемо по висоті 600м і зупинимося тут на ночівлю, адже з цього місця відкриваються приголомшливі види на білосніжні п'ятитисячники Головного Кавказького хребта. Будемо пити чай і спостерігати за останніми променями сонця, які м'яко лягають на гірські вершини.

Місце ночівлі на схилах Сванського хребта

День 8. Озера Сванського хребта, вершина 3080 м, перевал Латпарі, спуск в Нижню Сванетію.

Сьогодні на нас чекає день, наповнений емоціями від побачених красот! Будемо йти по Сванському хребту, фотографуватися на тлі гірських озер, а якщо пощастить з погодою - піднімемося на вершину висотою понад 3000 м!

Види зі Сванського хребта

На шляху до перевалу Латпарі ми побачимо три високогірних озера, а з хребта відкриється панорамний вид на всю Сванетію. У гарну погоду на горизонті добре видно білі шапки Ельбрусу - найвищої вершини Європи. До нього по прямій - 70 кілометрів.

Озера на Сванському хребті

Озера на Сванському хребті

З перевалу Латпарі (2830 м) почнемо спуск в Нижню Сванетію, і зупинимося на ночівлю на межі зони лісу, на висоті 2200 м.

День 9. Нижня Сванетія - Батумі

Вранці продовжуємо спуск в Нижню Сванетію, до річки Цхеніскалі у селище Чвелпі. Внизу нас чекає прохолодна вода річки Цхенісцкалі.

Внизу - Сванетія

Пообідавши і скупавшись, сідаємо в замовлений транспорт, який відвезе нас в на море, в Батумі. З гір - на пляж: на цьому наш похід буде завершено :)

Але в сонячному і теплому Батумі можна відпочити ще пару днів: повалятися на морі, сходити в місцевий ботсад, наїстися вдосталь хінкалі і аджарських хачапурі :) І, звичайно ж, не забудьте прикупити на місцевому ринку грузинських смаколиків та сувенірів!

 Набережна Батумі

Розподіл активної частини маршруту по дням може змінюватися у зв'язку з погодою і фізичною підготовкою групи, яка збереться у похід.

Вартість

Вартість участі на нашій подорожі – 240 $.

 

У вартість входить: 

 • Консультація по всім питанням стосовно маршруту, підготовки до походу, підбору спорядження;
 • Допомога при купівлі авіаквитків;
 • Триразове харчування (гарячий сніданок та вечеря, на обід - перекус);
 • Газові пальники та балони, кухонне обладнання;
 • Групова аптечка;
 • Послуги інструктора.

 

У вартість не входить:

 • Авіапереліт;
 • Трансфери по маршруту;
 • Прокат особистого спорядження;
 • Страховка;
 • Проживання у кемпінгах.

Загальна сума додаткових витрат по маршруту становитиме близько 60 $.

Як записатися

Щоб записатись до групи - натисніть, будь-ласка, на кнопку "Забронюй місце" (під датами подорожі). 

Після цього з вам зв`яжеться наш координатор для уточнення ваших контактних даних та інших деталей по подорожі.

Щоб забронювати за собою місце в групі, вам потрібно буде внести передплату у розмірі 50 $. Предоплату можна передати нам особисто або перерахувати на картку. Решта суми здається гіду в перший день походу.


У випадку відмови від участі в подорожі за два тижні до її старту або менше, передоплата повертаєтся тільки в тому випадку, якщо ви замінили себе іншим учасником, так як вона вже буде витрачена на організаційні витрати.

 

 

Приєднуйтеся! Будемо вам раді :)

Спорядження

Групове спорядження у похід (казани, пальники, газ, тенти, групову медичну аптечку), а також триразове харчування у поході забезпечуємо ми. Вам залишається попіклуватися про своє особисте спорядження - спальник, килимок, наплічник, намет, одяг та дрібні смаколики на переходи.

 

Якщо у вас є власний намет, який ви хочете взяти у похід - повідомте, будь-ласка, нам його модель та вагу, щоб ми могли порадити, чи підійде такий намет для цього походу.

Якщо у вас немає намета - дайте нам знати. Якщо буде така можливість - ми підселимо вас до намету інших учасників походу (виключно за їхнім та вашим бажанням :)) або можемо видати намет напрокат.

 

Вага групового спорядження і продуктів на похід розподіляється між усіма учасниками походу, включаючи інструктора. Дівчата отримують трохи менше загальної ваги, хлопці - трохи більше. Продукти ми розподіляємо таким чином, що усі учасники походу розвантажуються рівномірно і поступово.

Вага групового спорядження в цьому поході (включаючи їжу) - 6-7 кг, рекомендована вага решти спорядження (включаючи рюкзак, вашу частину намету і весь одяг) - 13 кг. Таким чином, загальна вага вашого рюкзака на старті походу буде 19-20 кг.

 

Їжу в походах ми готуємо разом, у порядку чергування (чергуємо групами по 2-4 людини). У походах ми їмо: смачні борщі та супи, солодкі та м`ясні каші з оригінальними соусами, п`ємо компоти та ароматні чаї, до чаю завжди солодощі. 

Продукти перед походом ми запаковуємо таким чином, щоб приготувати їжу у поході було якомога зручніше. Інструктор завжди допомагає учасникам у приготуванні їжі і завжди підкаже, якщо щось буде незрозуміло.

 

Особисте спорядження, яке знадобиться вам у цьому поході:

Спорядження Коментар
Ходовий комплект
Термобілизна (верх) З довгим рукавом
Термобілизна (низ) Зручна, така що не заважає рухатись.
Футболка (бажано така, що відводить вологу) На випадок, якщо буде дуже жарко
Ходові шкарпетки Вовна/ синтетика зі щільністю тканини 100
Ходове утеплення: софтшел або полар (фліс) Щільність тканини 100
Ходові штани Штани, які не заважають рухатись ішвидк сохнуть. Ідеальний варіант — трекінгові штани.
Вітровка (куртка, що не продувається вітром) Потрібна у випадку, якщо у вас немає мембранной куртки
Дощозахист (мембранна куртка, силіконка і т.п.) Бюджетний варіант — звичайний дощовик, але він сильно парить і рветься (потрібно буде взяти декілька).
Бафф/бандана/легка шапка Зручно брати 2 баффа — один на голову, другий на шию.
Ботинки
Трекінгові
Краще брати на розмір більше, щоб на спусках пальці не впиралися у носок.
ВАЖЛИВО!!! Перед походом взуття потрібно розносити.
Ліхтарики на взуття (гамаші) Для того, щоб сніг не потрапляв у ботинок + захищають від бруду нижню частину штанів.
Тонкі рукавички Краще взяти, якщо при +5-8 уже мерзнуть руки.
Одяг на утеплення
Пуховка (прималофт,синтепон) Вагою до 1 кг!
Теплі штани Дуже гарно підійдуть флісові.
Теплі запасні рукавички Повинні лежати у герметичному пакеті в клапані рюкзака.
Шапка (пов`язка) Повинна закривати вуха.
Теплі шкарпетки (шерсть, фліс і т.д.) 2 пари
Змінний одяг
Футболка Можна з довгим рукавом.
Білизна Не повинна натирати!
Трекінгові сандалі або тапочки Достатньо міцні, щоб могли пережити броди. Можна кросівки з сіткою, з закритим носком.
Шкарпетки Вовна/ синтетика зі щільністю тканини 100
Особисті речі
Рюкзак 60-100л
Килимок Іжевський або Therm-A-Rest
Спальник Температура комфорту -5°C, вага до 1.8 кг
Кружка/ложка/миска/ніж Пластик або нержавійка (щоб посуд не бився)
Речі для вмивання Максимально легкий набір. Маленький тюбик зубної пасти і зубна щітка. Якщо потрібно мило, можна взяти маленьке, як дають в готелях. Шампуня можна купити одноразовий пакетик. Туалетний папір.
Окуляри сонцезахисні, UV2-3 З захистом UV не нижче 2 категорії
Крем сонцезахисний SPF-фактор 20 достатньо
Ліхтар налобний І запасні батарейки
Сірники + запальничка У герметичному пакеті
Трекінгові палки ДІВЧАТАМ — ОБОВ`ЯЗКОВО!!! Дуже полегшують підйоми і спуски, розподіляють вагу по всьому тілу. З ними не лише зручно, але і корисно :)
Сміттєві пакети Дуже корисна річ у походах:) 2 великих (160л) і упаковка маленьких (30л). Спальник і всі речі для утеплення запакувати в міцні пакети.
Пластикова пляшка на 2 л Будемо набирати воду
Паспорт + копії Копії паспорта зберегти в інтернеті, можна в пошті. + 100 до швидкості при відновленні документів.
Особиста аптечка Бинт стерильний, широкий 7м х 14см — 2шт, перекис у пластиковій тарі 50мл, кетанов (кеталонг, темпалгін) 4 таб, гігієнічна помада.
Кишенькові перекуси (щоб підживитися між прийомами їжі) Це можуть бути шоколад, горішки, сухофрукти, цукерки, сухарики, льодяники, злакові батончики тощо — те, що дає швидку енергію та смакує саме вам. Із розрахунку 50-100 г на ходовий день.

Відео

Надихаюче відео з нашого першого походу цим маршрутом у вересні 2013 р. Зустічайте неймовірну Сванетію - країну тисячі башт!

 

{youtube}v=SwsNadydP64{/youtube}

 

забронюй місце
 
Ім’я
Введите имя
Введите номер телефона
Введен недействительный тип данных
Введен недействительный тип данных

Поділіться у своїй соціальній мережі

ПОДАРУНОК
Ім’я
Введите имя
Подорож
Введен недействительный тип данных
Введите номер телефона
Введен недействительный тип данных
 
Ім’я
Введите имя
Введите номер телефона
Введен недействительный тип данных
Введен недействительный тип данных