main

Північна казка: похід по Норвегії (Національний парк Брехеймен)

15 днів
середній
Вид картинка
Норвегія
забронюй місце
 
Ім’я
Введите имя
Введите номер телефона
Введен недействительный тип данных
Введен недействительный тип данных

Вузька стежка стелиться під ногами мандрівника. Позаду залишилась затишна гірська хатинка з дахом, що поріс травою. Праворуч здіймаються білоголові велетні – гори, а ліворуч та внизу сяє  яскрава блакить фіорду.

Але що ж чекає на подорожнього попереду? Яскраві гірські квіти та несподівана зустріч з північним оленем  чи темні печери тролів та білосніжна піна високих водоспадів? А може, вологий морський вітер та солоний смак лосося на вечерю…

Але поки що майбутнє нашого героя переховується за завісою туману. Проте я одне знаю напевне. Що б не зустрілось на його шляху, похід прекрасною Норвегією назавжди залишиться в його серці. Казкою про північну красу, любов та про справжню дружбу.

Ми запрошуємо вас  у північну казку разом з нами. Влітку ми вирушаємо у похід Норвегією! 

 

На нас чекають:

 

• високі водоспади і неймовірної чистоти озера,
• суворі гори і величезні льодовики,
• дикі тундри і ліси, повні ягід та грибів,
• прекрасний Согне-фьорд, який ми побачимо з борту корабля,
• пороми, острови та різнокольорові  норвезькі будиночки,
• середньовічні міста Берген та Осло,
• якщо пощастить - зустрінемо стада диких оленів,
• якщо дуже пощастить — познайомимося з парочкою норвезьких троллів :),
• і просто прекрасно проведемо літню відпустку у веселій і теплій компанії!

отримай консультацію
 
Ім’я
Введите имя
Введите номер телефона
Введен недействительный тип данных
Введен недействительный тип данных

Маршрут

Цей похід має середній рівень складності і розрахований на туристів з досвідом походів в горах від 5 днів. Якщо у вас є сумніви, чи подужаєте ви цей похід, рекомендуємо записатися до більш легкого походу Норвегією нашого клубу: похід Національним парком Йотунхеймен.

День 1

 

Прилітаємо до аеропорту столиці Норвегії Осло. Після прильоту вирушаємо в Осло, де селимося у кемпінгу, смачно вечеряємо та відпочиваємо з дороги.

 Day1 1

 

День 2

 

Другий день в Норвегії та перший похідний день.

Сьогодні автобус відвезе нас до старту нашого походу, в норвезьке містечко Grotli, розташоване у Національному парку Breheimen. Тут на нас чекає перше знайомство зі Скандинавськими горами.

Після недовгого переходу ми станемо на ночівлю на поляні біля озера, звідки відкривається чудовий вид на навколишні гори.

 

Day2 1

 

День 3

 

Наш шлях лежить все вище у гори! Краєвид стає все суворішим, зовсім поруч гори ще вкриті снігом. На шляху  зустрічаємо велику кількість гірських озер. На березі одного з них ми і заночуємо.

 

Day3 1

 

День 4

 

Один із найбільш цікавих та важких днів нашого походу Норвегією. Відразу після смачного сніданку на нас чекає брід через невеличку річку. Такі ранкові процедури дарують  бадьорість та легкості на цілий день!

Після переходу через річку і до самого обіду ми скидаємо висоту, обідаємо вже у лісовій зоні. Після обіду ми зможемо поласувати норвезькою чорницею, якої в цих місцях дуже багато.

А потім, добре підкріпившись, знову вирушаємо нагору, щоб заночувати біля великого гірського озера Рауддалсватнет.

 

Day4 2

 

День 5

 

Сьогодні на нас знову чекають водоспади, струмки, мости та місточки, яких безліч у горах Норвегії. До речі, в Норвегії місточки встановлюються на туристичних маршрутах спеціально для зручності туристів. Частина з них постійні, а частина - літні.

Починається найбільш безлюдна частина нашого походу - наступні три дні не буде навіть мобільного зв`язку.

Після обіду вирушаємо в бік перевалу висотою 1800 м. Заночуємо під перевалом, на березі маленького озерця, яке утворилося внаслідок танення сніжників.

 

Day5 1

 

День 6

 

Смачний сніданок, подолання перевалу та спуск донизу. Сьогодні - найбільш озерний день нашого походу: по дорозі ми зустрінемо цілих 5 озер!

Ночуємо вже в зоні альпійських лук, на зеленій галявині серед кам`яних велетнів.

 

Day6 1

 

День 7

 

Всю першу половину дня ми рухаємось берегом величезного гірського озера. Вся долина, якою пролягає наш шлях, устелена м`яким килимом з  білого моху – ягеля, по якому дуже приємно ходити босоніж.

Доречі, мох ягель – це улюблена іжа для оленів, що мешкають в горах Норвегії. Тож якщо пощастить - в нашому поході ми побачимо дикіх оленів!

 

Day7 1

 

День 8

 

Цього дня нас чекають ще один перевал та зустріч із льодовиком. По дорозі зустрічаємо ще декілька невеличких озер, після чого вирушаємо на перевальний зліт трохи правіше льодовика. А навколо нас тільки спокій та безтурботність суворих північних гір.

Але ось перевал пройдено та ми починаємо спуск донизу.

Десь там знизу на нас чекають стоянка, смачна гаряча вечеря та заслужений відпочинок.

 

Day8 2

 

День 9

 

Сьогодні встаємо рано-вранці, смачно снідаємо та вирушаємо туди, де хмари зустрічаються з горами!

В цей день на нас чекає особливо багато води – нескінченні річки та струмки, водоспади, місточки та мости.

 

Day9 1

 

День 10

 

Вниз, вниз, вниз! Залишаючи позаду гірські тумани, поміж водоспадів та чорниць, вузенькою стежкою ми спускаємося у зелену долину. Тут на нас чекає мальовничий ліс, перші ознаки цивілізації та ночівля.

 

Day10 1

 

День  11

 

Сьогодні наш останній похідний день. Після недовгого переходу ми фінішуємо у місті Skjolden. Звідси вирушаємо на автобусі в Sogndal – містечко, розташоване біля берегів прекрасного фіорду Sognefjord. Ночуємо у затишному кемпінгу, в якому є душ та кухня. А ще кемпінг в Согндалі – це місце, де можна поспілкуватися з туристами з усього світу. Місто Сонгдал – це ідеальна відправна точка для дослідження одного з найбільш прекрасних фіордів Норвегії під назвою Согнефіорд.

 

Day11 1

 

День 12

 

У цей день ми сядемо на паром та попливемо прекрасним Согнефьордом в бік купецьго міста Берген. Наше плавання буде тривати декілька годин. За цей час свіжий морський вітер очистить наші душі від непотрібних турбот . Залишиться тільки радість від краси норвезьких берегів, об які б’ються пінні морські хвилі.

Прибуваємо до Бергена в обід, залишаємо речі у камері схову та вирушаємо на прогулянку другим за величиною та важливістю містом Норвегії.

В цей день варто відвідати старовинний купецький квартал Брюгген на набережній. Квартал був заснований в 1070 році, а більшість тутешніх будівель відноситься до ХІХ століття. У XIX ст. тут знаходились контори купців та склади для зберігання риби та зерна. З тих пір мало що змінилося: вузькі вулички, високі дерев’яні будинки, галереї, сходи, незвичні вимощені деревом вулиці.

А ввечері рекомендуємо піднятися на фунікулері  Фльойбанен на вершину гори Фльойен, звідки відкривається неперевершений вид на місто.

Після знайомства з Бергеном вирушаємо до кемпінгу, вечеряємо, відпочиваємо та розслабляємося.

 

Day12 1

 

День 13

 

Вранці потрібно обов’язково вирушити на відомий рибний ринок Бергена та поласувати найсвіжішою норвезькою рибкою! А після можна спокійно відпочити на набережній під крики чайок та шурхіт хвиль.

Сьогодні ви можете закінчити свою подорож Норвегією та прямо з Бергена полетіти додому.

Але ми пропонуємо вам ще трохи по подорожувати дивовижною Скандинавією та разом з нами дослідити столицю Норвегії, старовинне місто Осло.

Частина групи, що їде в Осло, залишає старовинний Берген після обіду, сідає у потяг та вирушає до столиці Норвегії.

Прибуття в Осло ввечері, поселення у вже знайомий нам по першій ночівлі кемпінг на вершині гори, смачна вечеря та міцний сон під зірками після насиченого дня!

 

Day13 1

 

День 14

 

В столиці Осло кожен нас знайде щось своє, що сподобається тільки йому.  Для когось це – середньовічна фортеця Акерсхус, для когось – лижний центр Хольменколлен з відомим трампліном висотою 115 метрів.

Хтось вирушить у морський порт, щоб подивитися на величезні кораблі, що чекають на відправку у плавання, та в міську ратушу, де щорічно вручають Нобелівську премію Миру; хтось поїде на острів музеїв Бюгдой,  щоб відвідати музеї кораблів вікінгів, норвезької народної  архітектури, плота Кон-Тіки. А якщо залишиться час – обов’язково зазирніть до величезного парку скульптур Вігеланд, темою якого є людські емоції та стани.

 

Day14 1

 

День 15

 

Вранці ми трохи погуляємо по Осло, після чого вирушимо до аеропорту. Відлітаємо додому. Але пам’ять про блакитні фіорди та величні гори залишиться з нами на все життя!

 

Day15 1

 

 В описі маршруту використані фотографії з нашого похода 2012 року.

Автор фото – Олег Тоцький.

Вартість

Вартість участі на нашій подорожі – 495 євро.

 

У вартість входить:

 

 • переїзд аеропорт Осло Гардермуен – Осло,
 • переїзд Осло – Національний парк Брехеймен,
 • переїзд національний парк Брехеймен – Согндал,
 • прогулянка на кораблі з Согндала в Берген,
 • смачне харчування в поході (борщі, різотто, оригінальні соуси та інше)
 • проживання в кемпінгах в Осло (1 ніч), в Бергені ( 1 ніч) і в Сонгдалі (1 ніч)
 • супровід інструктора,
 • прокат групового спорядження (котли, газові пальники, газ),
 • групова медична аптечка,
 • допомога при оформленні візи, надання пакету групових документів,
 • допомога при придбанні авіаквитків та підготовці до походу,
 • медична страховка.

 

У вартість не входить:

 

 • авіаквитки (їх вартість 150 євро станом на 03.11.2014)
 • збір візового центру Норвегії (60 евро),
 • факультативна подорож Берген — Осло (120 євро, сюди входять проїзди на потязі Берген-Осло та Осло- аеропорт, 2 ночівлі в кемпінгу в Осло, харчування, страховка та супровід гіда на 2 додаткових дні).


Мы плануємо брати квитки на літак навесні, до цього часу потрібно визначитись із складом групи.

Будемо раді вашій компанії в Норвегії, приєднуйтесь!

Як записатися

Щоб записатись до групи - натисніть, будь-ласка, на кнопку "Забронюй місце" (під датами подорожі). 

Після цього з вам зв`яжеться наш координатор для уточнення ваших контактних даних та інших деталей по подорожі.

Щоб забронювати за собою місце в групі, вам потрібно буде внести передплату (35% від вартості подорожі). Предоплату можна передати нам особисто або перерахувати на картку ПриватБанку.


У випадку відмови від участі в подорожі, передоплата повертаєтся тільки в тому випадку, якщо ви замінили себе іншим учасником, так як вона вже буде витрачена на організаційні витрати.

Решту оплати вам потрібно буде внести за 20 днів до початку подорожі. Після цього у випадку відмови від участі передоплата не повертається.

Приєднуйтеся! Будемо вам раді :)

Спорядження

Групове спорядження у похід (казани, пальники, газ, тенти, групову медичну аптечку), а також триразове харчування у поході забезпечуємо ми. Вам залишається попіклуватися про своє особисте спорядження - спальник, килимок, наплічник, намет, одяг та дрібні смаколики на переходи.

Якщо у вас є власний намет, який ви хочете взяти у похід - повідомте, будь-ласка, нам його модель та вагу, щоб ми могли порадити, чи підійде такий намет для цього походу.

Якщо у вас немає намета - дайте нам знати. Якщо буде така можливість - ми підселимо вас до намету інших учасників походу (виключно за їхнім та вашим бажанням :)) або порадимо, де краще взяти намет у прокат і який саме.

Вага групового спорядження і продуктів на похід розподіляється між усіма учасниками походу, включаючи інструктора. Дівчата отримують трохи менше загальної ваги, хлопці - трохи більше. Продукти ми розподіляємо таким чином, що усі учасники походу розвантажуються рівномірно і поступово.

Учасники з Києва отримують свою частину групового спорядження і продуктів за декілька днів до походу, учасники з інших міст - уже при зустрічі на точці старту походу.

Вага групового спорядження в цьому поході (включаючи їжу) - 6-7 кг, рекомендована вага решти спорядження (включаючи рюкзак, вашу частину намету і весь одяг) - 13 кг. Таким чином, загальна вага вашого рюкзака на старті походу буде 19-20 кг.

Їжу в походах ми готуємо разом, у порядку чергування (чергуємо групами по 2-4 людини). У походах ми їмо: смачні борщі та супи, солодкі та м`ясні каші з оригінальними соусами, п`ємо компоти та ароматні чаї, до чаю завжди солодощі. 

Якщо ви вегетаріанець або просто не вживаєте щось із продуктів харчування, ми обов`язково врахуємо це при формуванні меню на похід і замінимо те, що ви не їсте, на інші продукти аналогічної поживності. 

Продукти перед походом ми запаковуємо таким чином, щоб приготувати їжу у поході було якомога зручніше. Інструктор завжди допомагає учасникам у приготуванні їжі і завжди підкаже, якщо щось буде незрозуміло.

 

Особисте спорядження, яке знадобиться вам у цьому поході:

Спорядження Коментар
Ходовий комплект
Термобілизна (верх) З довгим рукавом
Термобілизна (низ) Зручна, така що не заважає рухатись.
Футболка (бажано така, що відводить вологу) На випадок, якщо буде дуже жарко
Ходові шкарпетки Вовна/ синтетика зі щільністю тканини 100
Ходове утеплення: софтшел або полар (фліс) Щільність тканини 100
Ходові штани Штани, які не заважають рухатись ішвидк сохнуть. Ідеальний варіант — трекінгові штани.
Вітровка (куртка, що не продувається вітром) Потрібна у випадку, якщо у вас немає мембранной куртки
Дощозахист (мембранна куртка, силіконка і т.п.) Бюджетний варіант — звичайний дощовик, але він сильно парить і рветься (потрібно буде взяти декілька).
Бафф/бандана/легка шапка Зручно брати 2 баффа — один на голову, другий на шию.
Ботинки
Трекінгові
Краще брати на розмір більше, щоб на спусках пальці не впиралися у носок.
ВАЖЛИВО!!! Перед походом взуття потрібно розносити.
Ліхтарики на взуття (гамаші) Для того, щоб сніг не потрапляв у ботинок + захищають від бруду нижню частину штанів.
Одяг на утеплення
Пуховка (прималофт,синтепон) Вагою до 1 кг!
Теплі штани Дуже гарно підійдуть флісові.
Теплі запасні рукавички Повинні лежати у герметичному пакеті в клапані рюкзака.
Шапка (пов`язка) Повинна закривати вуха.
Теплі шкарпетки (шерсть, фліс і т.д.) 2 пари
Змінний одяг
Футболка Можна з довгим рукавом.
Білизна Не повинна натирати!
Трекінгові сандалі або тапочки Максимально легкі
Шкарпетки Вовна/ синтетика зі щільністю тканини 100
Особисті речі
Рюкзак 60-100л
Килимок Іжевський або Therm-A-Rest
Спальник Температура комфорту -5°C, вага до 1.8 кг
Кружка/ложка/миска/ніж Пластик або нержавійка (щоб посуд не бився)
Речі для вмивання Максимально легкий набір. Маленький тюбик зубної пасти і зубна щітка. Якщо потрібно мило, можна взяти маленьке, як дають в готелях. Шампуня можна купити одноразовий пакетик. Туалетний папір.
Ліхтар налобний І запасні батарейки
Сірники + запальничка У герметичному пакеті
Трекінгові палки ДІВЧАТАМ — ОБОВ`ЯЗКОВО!!! Дуже полегшують підйоми і спуски, розподіляють вагу по всьому тілу. З ними не лише зручно, але і корисно :)
Сміттєві пакети Дуже корисна річ у походах:) 2 великих (160л) і упаковка маленьких (30л). Спальник і всі речі для утеплення запакувати в міцні пакети.
Пластикова пляшка на 2 л Будемо набирати воду
Паспорт + копії Копії паспорта зберегти в інтернеті, можна в пошті. + 100 до швидкості при відновленні документів.
Особиста аптечка Бинт стерильний, широкий 7м х 14см — 2шт, перекис у пластиковій тарі 50мл, кетанов (кеталонг, темпалгін) 4 таб, гігієнічна помада.
Кишенькові перекуси (щоб підживитися між прийомами їжі) Це можуть бути шоколад, горішки, сухофрукти, цукерки, сухарики, льодяники, злакові батончики тощо — те, що дає швидку енергію та смакує саме вам. Із розрахунку 50-100 г на ходовий день.

 

 

забронюй місце
 
Ім’я
Введите имя
Введите номер телефона
Введен недействительный тип данных
Введен недействительный тип данных

Поділіться у своїй соціальній мережі

ПОДАРУНОК
Ім’я
Введите имя
Подорож
Введен недействительный тип данных
Введите номер телефона
Введен недействительный тип данных
 
Ім’я
Введите имя
Введите номер телефона
Введен недействительный тип данных
Введен недействительный тип данных