Болгарія

Печери та гори Болгарії: похід Родопами!

13 дней
Вид картинка
Кипр
забронируй место
 
Имя
Please let us know your name.
Введен недействительный тип данных
Введен недействительный тип данных
Введен недействительный тип данных

Сонячну Болгарію можна описати одним-єдиним словом – перець! І не тому, що він в більшості випадків «болгарський» , а тому що ця країна – яскрава, сонячна та дуже свіжа.

Болгарія заряджає тіло енергією та сонячною засмагаю, а серце – силою та чисто болгарською впевненістю, що все добре.

Цього літа ми вирушаємо в один з найбільш мальовничих куточків Болгарії – гори Родопи, що входять в десятку найкращих місць для туризму в Європі поряд з Альпами та Кавказом. 

Поїхали заряджатися разом з нами!

 

Що на нас чекає:

 • ми пройдемося віковими ялиновими лісами та квітучими луками,
 • проникнемо в печери Диявольське горло та Ягодинська, що своїми кам`яними склепіннями нагадують гігантські підземні собори,
 • відпочинемо на дивовижних гірських озерах Чаірите,  в яких час зупинився та має значення тільки слово «зараз»,
 • спустимося до глибоких ущелин та побачимо величезні ревучі водоспади,
 • поринемо у неповторну атмосферу побуту гостинних болгарів,
 • побуваємо в одному з найдревніших міст світу – античному Пловдиві,
 • а після – чудово розслабимося біля теплого та ласкавого Чорного моря!
получи консультацию
 
Имя
Please let us know your name.
Введен недействительный тип данных
Введен недействительный тип данных
Введен недействительный тип данных

Маршрут

День 1,2

Суботнього ранку ми прибуваємо на вокзал приморської Одеси, звідки переїжджаємо до місця стоянки автобуса Одеса – Варна. У нас буде декілька годин для відпочинку у Південній Пальмірі, а в 14:00 ми сядемо в автобус та поїдемо в Болгарію.

Біля 8 ранку наступного дня прибуваємо в болгарське місто Варна. На таксі добираємося до центра міста, де розташований залізничний вокзал. Тут ми залишимо речі у камері схову та підемо снідати в аутентичну болгарську кафешку.

Після чого оглянемо головну пам'ятку Варни – кафедральний Успенський собор, побудований в кінці 19 століття. Прогуляємося варнським променадом від Успенського собору до моря, відпочинемо на пляжі, скупнемося та пообідаємо.

А потім – сядемо в потяг та вирушимо на південь, до давнього міста Пловдив. Тут на нас будуть чекати в затишному готелі, де ми зможемо змити дорожній пил та добре відпочити.

 

Day1 1

 

День 3

Девін, Девінська ущелина. 13 км, набір висоти - 1300 м, найбільша висота – 1467 м, мін – 719 м.

Пловдів – друге за величиною місто Болгарії, а його вік – більше шести тисяч років. Це місто старше навіть за Рим та Афіни. В цьому чудовому місті зберігся античний амфітеатр, а ще тут є дуже затишне старе місто, в якому ми і зустрінемо сьогоднішній ранок. Після смачного сніданку в готелі, на автобусі від'їжджаємо з Пловдива в гори. У містечку Девін починається наш пішохідний маршрут. Перше знайомство з горним масивом Родопи чекає на нас у Девінській ущелині. Радіємо красивим хвойним лісам, вдихаємо чисте гірське повітря та йдемо гірською стежкою все далі та далі від цивілізації.

 

День 4

Диявольский міст та водоспади, Буйновська ущелина. 14 км, набір висоти – 110 м, скидання  - 1400 м, найбільша висота – 1309 м, мін – 871 м.

Сьогодні наш маршрут проходить через неповторну Буйновську ущелину, що охороняється державою з 1971 року. Багато років назад ріка Буйновська прорізала прохід у вапнякових скелях  та створила цей дивовижний каньйон зі стрімким стінами.

На своєму шляху ми зустрінемо Диявольський міст – скелястий міст довжиною від 8 до 10 метрів, товщиною 2-3 метри та висотою 30 метрів. Добре відпочинемо та пообідаємо біля водоспаду. А заночуємо у густому, одухотвореному та світлому лісі.

 

Day4 1

 

День 5

Ягодинська ущелина, Ягодинська печера, село Ягодин, печера Диявольське горло, Триградська ущелина, с. Триград. 13 км, набір – 858 м , скидання – 615 м, макс. висота – 1353 м, мін. вис – 952 м.

Після смачного сніданку на недовгого переходу ми потрапимо до входу у найбільш довгу в Родопах печеру під назвою Ягодинська. Її протяжність складає 10 км. Інша назва печери – Імамова дупка. Ягодинська печера трьохярусна, її нижній ярус цікавий сталактитами, сталагмітами, унікальними печерними перлами та кам`яними квітами. Нижнім ярусом печери проходить туристичний маршрут довжиною трохи більше 1 км. А на верхньому ярусі Ягодинської печери розташовано житло печерної людини. Вік житла – біля 5000 років.

 

Day5 6

 

Після екскурсію ми спустимося до невеликого села Ягодин. А звідти вирушимо до ще однієї вражаючої печери під назвою Диявольске горло.

Вхід в печеру Диявольске горло нагадує голову диявола, з горла якого виривається 40-метровий водоспад. За легендою, саме через печеру Диявольске горло античний Орфей спустився до підземного царства Аїда, для того щоб звільнити свою кохану Еврідіку.

Повні вражень від відвідування родопських печер, вирушимо на ночівлю неподалік села Триград.

 

Day5 1

 

День 6

Триград, Чаїрські озера. 15 км, набір – 1 км, скидання – 630 м, макс. висота – 1652 м, мін. висота – 1202 м.

Відвідавши на початку дня гостинне містечко Триград, ми вирушимо у напрямку шести найкрасивіших гірських озер під назвою Чаїрські. Ці озера оточені нескінченними квітучими луками. На островах Чаїрських озер збереглося багато видів зникаючих рослин.

 

Day6 11

 

Відпочивши та розслабившись на озерах, ми вирушимо далі, в сторону загубленого в горах селища Мугла. Селище знаходиться на річці з однойменною назвою Мугла, що означає туманна. Неподалік селища ми і заночуємо.

 

day6 1

 

День 7

Мугла, гора Орфея (2188 м), Гела. 17 км, набір 1167 м, скидання 1366 м, макс.висота – 2188 м, мін. – 1380 м.

Після смачного та поживного сніданку ми вирушимо до аутентичного болгарсько-турецького селища Мугла.

Мугла цікава оригінальним дерев`яним мінаретом та мечеттю у центрі селища. А ще тут мешкають дуже гостинні та добрі болгари.

Прогулявшись вуличками Мугли, підемо підкорювати пік Орфей. Ця гора є однією з найкрисивіших гір гірського массиву Родопи (її висота 2118 м). Офіційна назва гори – Широкольшки Сніжник. Ця гора усього на декілька метрів нижче найвищої точки Родопів  Голям Перелік.

 

Насолодившись прекрасними видами з пику Орфей, почнем спуск в бік села Гела. 

 

Day7 1

 

День 8

Село Гела, найвища точка Родоп - Голям Перелік (2191 м). 9 км (з них – 8 км радіально на Голям), набір – 2174 м, скидання – 980 м, макс.висота – 2191 м, мін. – 1234 м.

Сьогодня на нас чекає знайомство з одним з найстаріших у Родопах сіл під назвою Гела. За легендою, саме тут був народжений герой давньогрецьких міфів Орфей. На околиці села росте дивовижна квітка Родопська троянда, що здатна обходитися без вологи до 30 місяців та оживає, якщо її полити. Місцеві мешканці подейкують, що ця квітка була народжена від крові Орфея.

Далі ми вирушимо в сторону найвищої точки Родопів – гори Голям Перелік (2191 м). На вершині гори знаходиться військова база, але ми потрапимо на вершину як екскурсійна група.

Заночуємо на красивій галявині у смерековому лісі.

 

Day8 1

 

День 9

Смолянські озера, місто Смолян. 17 км, набір – 868 м, скидання – 1600 м, макс.висота – 1884 м, мін. – 914 м.

Сьогодні ми побуваємо на Смолянських озерах, які болгари називають «смарагдовими очами Родопів». Раніше озер було більше 20, але зараз частина з них перетворилась у болота. Тож озер залишилось усього сім.

Три найкрасивіших озера розташовані найвище у горах: це озера Трав'янисте, Мутне та Прозоре.  

 

Day9 1

 

А помилувавшись озерами, ми вирушимо до фінішної точки нашого маршруту – невеликого горного містечка Смолян. Тут на нас чекатимуть неповторний болгарьский колорит, милі будиночки в родопському стилі та комфортна ночівля у затишному гостьовому будинку.

 

День 10

Місто Пловдів

Сьогоднішній день буде цілком присвячено місту Пловдів, з яким ми вже встигли мигцем познайомитись на початку нашої подорожі. З самого ранку, після сніданку в гостьовому будинку, ми вирушаємо туди автобусом. Після прибуття залишаємо речі в камері схову на вокзалі та йдемо гуляти!

Британське видання «The Guardian» відмічає, що Пловдив та Варанасі (в Індії) є одними з найбільш стародавніх міст у світі. Нещодавно авторитетне видання для мандрівників "Lonely Planet" назвало місто Пловдів шостим найкращим містом у світі та відмітило його серед міст, обов`язкових для відвідування в 2015 році.

Від себе додамо, що місто Пловдив вважається одним з найбільш комфортних  для життя міст у світі. Тут зберегся античний амфітеатр, руїни фортеці на горі та дуже затишне старе місто, брукованими вуличками якого так і хочеться прогулятися з фотоапаратом та морозивом!

 

Day10 6

 

Гуляємо Пловдивом аж до вечора, а після – сідаємо до спального вагону поїзду Пловдів – Варна та від`їжджаємо на море.

 

День 11

Відпочинок на морі у місті Варна

Сьогодні – цілий день відпочиваємо на морі! Вранці прибуваємо на вокзал міста Варна, селимося до готелю та одразу вирушаємо на пляж після насиченого тижня в горах.

 

Day11 1

 

Автобус до Одеси відправляється з Варни наступного дня в обід. Прибуття в Одесу -  вранці через день.

Також ви можете продовжити собі відпочинок на морі та залишитися у Варні ще на декілька днів. А ми допоможемо вам із замовленням квитків на автобус Варна – Одеса.

Вартість

Вартість участі у поході: 230 EUR.

 

У вартість входить:

 • супроводження інструктора;
 • всі переїзди за маршрутом у Болгарії;
 • проживання у готелях: у Варні (1 ніч), у Пловдиві (1 ніч) та у Смоляні (1 ніч), зі сніданками;
 • похідне харчування під час активної частини маршруту;
 • загальне спорядження (газ, пальники, котли);
 • похідна аптечка;
 • страховий поліс.

У вартість не входить:

 • автобусний переїзд Одеса – Варна - Одеса (55 евро)
 • поїзд Київ – Одеса – Київ (250 грн за плацкартні квитки в обидва боки)
 • візовий сбір Болгарії (60 євро).

Оформлювати документи ми будемо за місяць до від`їзду. До цього часу потрібно визначитися з участю.

Зараз в Болгарію можна дуже бюджетно доїхати з Одеси. Квиток на автобус Одеса – Варна – Одеса коштує 55 євро.

 

Як записатись

Щоб записатись до групи - натисніть, будь-ласка, на кнопку "Забронюй місце" (під датами подорожі). 

Після цього з вам зв`яжеться наш координатор для уточнення ваших контактних даних та інших деталей по подорожі.

Щоб забронювати за собою місце в групі, вам потрібно буде внести передплату (30% від вартості подорожі) та кошти за квитки. Предоплату можна передати нам особисто або перерахувати на картку ПриватБанку.


У випадку відмови від участі в подорожі, передоплата повертаєтся тільки в тому випадку, якщо ви замінили себе іншим учасником, так як вона вже буде витрачена на організаційні витрати. Кошти за залізничні квитки у випадку відмови повертаються, якщо вдалося їх здати.

Решту оплати вам потрібно буде внести за 20 днів до початку подорожі. Після цього у випадку відмови від участі передоплата не повертаєтся. 
Учасникам повертаются невикористані внесені кошти за залізничні квитки або авіаквитки, якщо вдалося купити їх дешевше, ніж очікувалось. Приєднуйтеся! Будемо вам раді :)

 

Фото і відео

Поради

 

 

Гіди:

Дикая Африка: тур в Марокко и восхождение на Тубкаль
Дикая Африка: тур в Марокко и восхождение на Тубкаль
 
забронируй место
 
Имя
Please let us know your name.
Введен недействительный тип данных
Введен недействительный тип данных
Введен недействительный тип данных

Поделитесь в своей социальной сети

ПОДАРОК
Имя
Please let us know your name.
Путешествие
Введен недействительный тип данных
Введен недействительный тип данных
Введен недействительный тип данных
 
Имя
Please let us know your name.
Введен недействительный тип данных
Введен недействительный тип данных
Введен недействительный тип данных